Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. İzmit’in 2. Aşevi ‘Mobil’ devrede

İzmit’in 2. Aşevi ‘Mobil’ devrede

ateshaber ateshaber -
29 0

KOCAELİ (İGFA)- İzmit Belediye Lideri Fatma Kaplan Hürriyet 2. Aşevi olarak kente hizmet verecek Taşınabilir Aşevi’nin tanıtımını yaptı.

Başkan Hürriyet’e tanıtım programında İzmit Belediyesi Lider Vekili Çetin Sarıca, İzmit Belediyesi Lider Yardımcıları Sibel Solakoğlu, Seyhan Özcan, Ünal Özmural, İzmit Belediyesi Toplumsal Takviye Hizmetleri Müdürü Yasemin Gözkonan Kahveci, İzmit Belediyesi Makine İkmal Bakım ve Tamirat Müdürü Ahmet Doğan ve Muhtar Hizmet Masası Koordinatörü Turgay Oruç eşlik etti.

İzmit Belediye Lideri Fatma Kaplan Hürriyet, Taşınabilir Aşevi’nin tanıtım etkinliğinde yaptığı konuşmada, “Sizlere yeni Taşınabilir Aşevimizi gururla sunuyoruz. Misyona geldiğimizden bu yana belediyemizin öz kaynaklarıyla hizmet alanlarını çoğaltmaya ve tıpkı vakitte mobilize etmeye çalışıyoruz. Yaşadığımız afetlerden sonra mobilize hizmetlerin ne kadar kıymetli olduğunu görmüş olduk. Zelzele bölgesinde çalışma arkadaşlarımızın harikulade özverisiyle sahra aşevlerimizi süratlice alana sevk etmiştik.

“MOBİL AŞEVİ BÜYÜKÇE BİR TIRDAN OLUŞUYOR”

Daha evvel misyona gelir gelmez kurduğumuz Aşevimizin sarsıntı bölgesinde verdiği hizmeti gördüğümüzde de ne kadar yanlışsız bir iş yaptığımızı gördük. O sarsıntı bizim için ‘bundan sonraki hizmetlerimizi nasıl daha pratik ve verimli hale getirebiliriz’ dedirtti. Zelzele Aksiyon Planımız içerisinde birçok hizmetimizi taşınabilir hale getirmek vardı. Burada artık birçoğunu hayata geçirmiş oluyoruz. Taşınabilir Aşevimiz artık büyükçe bir TIR’dan oluşuyor. Çok önemli kapasiteye sahip bir Taşınabilir Aşevimiz var. 4 yıldır hizmet araçlarımızı satın almaya çalışıyoruz. Paklık araçlarımızı satın alarak başladık, hepsini siyah plakaya çevirdik. Başka hizmet araçlarımızı da peyder pey satın almaya çalışıyoruz. Taşınabilir Aşevimiz de İzmit Belediyesine ilişkin. Araç satın almakla ilgili meseleler yaşamaktaysak da biz tekrar de durumumuz epeyce israf musluklarını kapatıp öz kaynaklarımızla daha tasarruflu işler yapmaya devam ediyoruz” dedi.

“2. AŞEVİMİZİ TAŞINABİLİR OLARAK KENTE KAZANDIRDIK”

Mobil Aşevimizi özenerek ve çok isteyerek oluşturduklarını belirten Lider Hürriyet, “Kentimize kazandırmış olduğumuz bu Taşınabilir Aşevimiz günde yaklaşık 5 bin ila 10 bin bireye kadar yemek üretimi ve dağıtımı yapılabilecek. Neredeyse yerleşik bir sisteme sahip aşeviyle birebir işleve sahip. Tıpkı hizmeti üretecek. İstediğimiz bir yerde hizmet üretebileceğiz. Hizmeti vatandaşın ayağına götürebileceğiz. Muhtemel bir afet durumunda vatandaşımızın çabucak hizmetine sunabileceğimiz Taşınabilir Aşevimiz 2’inci aşevimiz olarak hizmet verecek. Ayazma Mahallemiz’de yerleşik tertibe sahip bir Aşevi kurmuştuk. Artık bunun 2’incisini taşınabilir olarak hizmete sunuyoruz” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir