Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. İzmit Manisiz Ömür Merkezi’nde çalışmalar sürüyor

İzmit Manisiz Ömür Merkezi’nde çalışmalar sürüyor

ateshaber ateshaber -
22 0

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın tarafından müjdelenen manisiz ömür merkezleri birer birer hayata geçiriliyor. Bu kapsamda İzmit manisiz ömür merkezinde hafriyat ve taban güçlendirme çalışmaları devam ediyor.

İZMİT VE GEBZE’DE

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi özel ihtiyaçlı bireyler için manisiz ömür merkezleri inşa ediyor. Bu kapsamda Gebze’de inşası devam eden Manisiz Hayat Merkezinin akabinde İzmit Manisiz Hayat Merkezi için çalışmalar başladı. Vinsan Yerleşkesi içinde eğitim ve toplumsal merkez biçiminde düşünülen İzmit Manisiz Ömür Merkezi için hafriyat çalışmalarına başlandı.

ZEMİN GÜÇLENDİRME

İzmit Manisiz Hayat Merkezi için gruplar yer güçlendirme çalışmalarına başladı. Alanın tamamına yapılacak 3 Bin 200 adet Jet Grout imalatının Bin 950’si tamamlandı. Proje kapsamında planlanan H blok kısmında ise hafriyat çalışmaları devam ediyor.

6 BİN 176 METREKARE KAPALI ALAN

Vinsan Yerleşkesi içinde Lastik-İş Toplumsal Tesislerinin üst tarafında yapılacak İzmit Manisiz Hayat Merkezi, toplam 9 bin 609 metrekare alan üzerinde 6 bin 176 metrekare kapalı alan olarak projelendirildi. Proje her tıp engelliye uygun olacak biçimde yer kat olarak planlandı. İş kapsamında 913 m2 olan bodrum katta; sığınak, kazan dairesi, su deposu, elektik ve mekanik odalar, işçi soyunma odası yer alacak. 5.264 metrekare yer katta ise idari kısım, bekleme alanı, müracaat, eğitim ünitesi, revir, idari sorumlu ofisi, çok gayeli salon, aile danışmanlığı ünitesi, psikoterapi ünitesi, konferans salonu, kütüphane, fotoğraf, barista, dokuma, matbaa, kuaför, müzik, el sanatları, mutfak ve bilişim atölyeleri, çok gayeli eğitim salonu, ferdi eğitim sınıfları düşünüldü. Yeniden yer katta bağımsız ömür meskeni, spor salonu, hidroterapi havuzu, bay bayan soyunma-duş alanı, depo, yemekhane, mutfak, öğretmenler odası, mescid, wc-lavabo, dayanak işçi odası, depo, zihinsel engelliler kümesi, koordinatör odası, duyu bütünleme odası, otizm küme eğitim odası, otizm kişisel eğitim odası, çocuk dinlenme odası, oyun odası projede planlandı. Ayrıyeten bireyler ve çocuklar için terapi ve hobi hedefli 875 metrekare ve 450 metrekarelik 2 adet avlu ve bir adet çocuk oyun alanı bulunuyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir