Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. İstanbul Silivri’ye Kıyı Güvenlik Komutanlığı binası

İstanbul Silivri’ye Kıyı Güvenlik Komutanlığı binası

ateshaber ateshaber -
28 0

İSTANBUL (İGFA) – Silivri Belediyesi, ilçenin huzur ve güvenliğinin daha da artması için paydaşı olduğu projelere bir yenisini daha ekledi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı koordinesinde Silivri Belediyesinin dayanak ve katkılarıyla ilçeye kazandırılan Silivri Kıyı Güvenlik Komutanlığı binası, düzenlenen merasimle hizmete açıldı. Bağışçı marifetiyle ilçeye kazandırılan ve 140 metrekare alan üzerine inşa edilen Silivri Kıyı Güvenlik Komutanlığı binasının içerisinde; idari ve teknik ofisler bulunuyor.

YILMAZ: “KAMU KURUMLARIYLA ARAMIZDAKİ BAĞI GÜÇLENDİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Açılış merasiminde konuşan Lider Yılmaz, güvenlik güğçlerine daha konforlu ve daha kullanışlı çalışma ortamı sağlamak, vatandaşımıza sundukları hizmetlerin kalitesini yükseltmek emeliyle da değerli projelerin paydaşı olduklarını söyledi.

Devlet yatırımları ile ilçeye kazandırılan hizmetler hakkında bilgiler veren Lider Volkan Yılmaz, “Şehrimizi Berlin Duvarı üzere ayıran E-5 karayolundaki trafik yoğunluğuna ve birçok kazanın yaşanmasına sebep olduğunu hepiniz biliyorsunuz. Kentimizin iki yakasını bir ortaya getirecek 41 km’lik D-100 devlet yolunun imal işine Silivri’mizde başlamış durumdayız. Eski stadımızın bulunduğu alanda dev bir Millet Bahçesi ve Hükümet Konağı projesi süratle ilerliyor. E-5’in kenarında, Selimpaşa mevkiinde 600 yataklı bir Eğitim ve Araştırma Hastanesinin de inşallah ihale işlerine çok yakın bir vakitte başlanacak. Lakin biz 600 yataklı derken geçtiğimiz gün Sıhhat Bakanlığı tarafından arandık ve Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla 750 yatağa çıkarıldığını öğrendik. Bunun da muştusunu buradan vermiş olayım. Vazifede olduğumuz sürece öteki bütün sıkıntıların çözülmesi için gayret sarf etmeye ve taleplerimizin takipçisi olmaya devam edeceğiz. Güvenlik binalarımız, hükümet konağımız, yatırım planına alınan araştırma hastanemiz; hülasa ilçemize kazandırılan tüm devlet yatırımları için öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, hükümetimize, bu hususta dayanağını bizlerden esirgemeyen evvelki devir İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Yeniden İstanbul Valiliği yaptığı mühlet boyunca ne vakit kapısını çalmaya gitsek, kapısının Silivri’mize arkasına kadar açık olduğunu hissettiren, şu an kabinede yeni İçişleri Bakanı olarak vazife alan Ali Yerlikaya’yı aldığı vazife nedeniyle tebrik ediyor, iyi uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bu his ve kanılarla Kıyı Güvenlik binamızın ilçemize iyi olmasını diliyor, tüm deniz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Silivri’mizde huzur ve güvenlik ortamının tesis ve teminine katkı sağlayan tüm kurumlarımıza, güvenlik güçlerimize şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

Silivri Kaymakamı Tolga Toğan da, böylesi bir tesisin Silivri’ye çok faydalı olacağı, asayiş ve güvenliğin sağlanması noktasında bu türlü bir tesisin mecburî olduğu konusunda mutabakata vardıklarını belirterek, “En kısa müddet içerisinde de Paşamızın, İstanbul Valimizin ve değerli Belediye Liderimizin katkılarıyla bu tesisi Silivri’ye armağan ettik. Güzel uğurlu olsun.” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir