Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. İstanbul dünyanın havacılık başşehri olacak

İstanbul dünyanın havacılık başşehri olacak

ateshaber ateshaber -
31 0

İSTANBUL (İGFA) – 4-6 Haziran ortasında gerçekleşecek aktiflik, IATA’nın 300’den fazla üye havayolundan dalın en üst seviye önderlerinin yanı sıra önde gelen hükümet yetkilileri, stratejik ortaklar, ekipman tedarikçileri ve medyayı bir ortaya getiriyor.

IATA Genel Müdürü Willie Walsh, ” 5 Haziran Pazartesi günü İstanbul dünyanın havacılık başşehri olacak. Havayolları, dalın COVID-19’dan kurtulma sürecini gözden geçirmek, daha sürdürülebilir bir geleceğe giden yolu planlamak, çağdaş perakendecilikten gelişmiş kolaylıklara kadar verimliliği artırmak için teknolojinin sunduğu fırsatları tartışmak ve karşılaştıkları ortak düzenleyici zorlukları anlamak için bir ortaya gelecek. Havacılık kıymetlidir. Jeopolitik bölünmeler derinleşirken bile dünyayı birbirine bağlamak, kârlı, inançlı, verimli ve sürdürülebilir havayolları gerektiren hayati bir vazifedir. Bu Genel Heyette alınacak kararlar daha da tesirli bir global ilişki için taraf belirleyecektir ” dedi

Pegasus Hava Yolları İdare Şurası Lideri ve IATA Guvernörler Konseyi Lideri Mehmet T. Nane ise Genel Konsey ile ilgili değerlendirmesinde şunları söyledi “Sektör ortaklarımızı kentimiz İstanbul’da ağırlamaktan büyük gurur duyuyoruz. Bilhassa bu yıl Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıldönümünde 100 uçaklık filomuza yanlışsız ilerlerken, IATA Genel Şurası için herkesi burada ağırlamayı dört gözle bekliyoruz. Havacılık, Şubat ayındaki trajik zelzelenin akabinde Türkiye halkının tekrar inşasına yardımcı olmak için bir ortaya geldi. Artık de havacılık, 2050’de net sıfır karbon CO2’ye amacımıza yanlışsız giden yolumuz, dalımızın çeşitliliği, COVID’in derinliklerinden operasyonel toparlanmamız ve öteki birçok bahis ile ilgili hayati problemleri tartışmak üzere bir ortaya geliyor.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir