Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Briç sporunun kalbi ASSİM

Briç sporunun kalbi ASSİM

ateshaber ateshaber -
22 0

ANTALYA (İGFA) – Muratpaşa Belediyesi’nin Antalya’da kent kültürün gelişmesi, ortak aklın oluşması maksadıyla çalışmalarına devam eden sivil toplum merkezi ASSİM, artık bir briç merkezine de konut sahipliği yapıyor. Antalya Briç Kulübüyle, çok taraflı düşünmeyi, konsantrasyonu ve planlı olmayı geliştiren briç sporunu 7’den 70’e herkese tanıtacak merkez mütevazi bir merasimle açıldı.

Açılışa Belediye Lideri Uysal, Kulüp Lideri Mehmet Ozan Uzkut, idare şurası üyeleri ve davetliler katıldı. Lider Uysal, açılışta “Zeka oyunları merkezi üzere düşündüğümüz Antalya Briç Kulübümüzün bu merkezle ASSİM’de hayatını sürdürmesi fikrimiz nihayet gerçekleşti. Briç, bir zeka sporu ve toplam kalitede buna çok gereksinimimiz var” diye konuştu. Antalya Briç Kulübünün, farklı alanlarda faaliyetlerine devam eden sivil toplum kuruluşlarıyla tıpkı çatı altında olmasının da ayrıyeten değerli olduğunun altını çize Lider Uysal, “Kulübümüzün STK’larla etkileşimi artıracağına inanıyorum. Böylece kulübümüz yalnızca kendi faaliyetini gerçekleştiren değil tüm toplumu üst çeken bir fonksiyonu ifa edecek, iyi olsun” dedi.

Türkiye Briç Federasyonu üyesi Antalya Briç Kulübü merkezi haftanın yedi günü açık olacak. Her gün 14.00 – 18.00 saatleri ortasında düzenlenen turnuvalara 7’den 70’e briç sporuna merak duyan herkes katılabilecek. Yeni başlayanlar için briç kurslarının açılacağı merkez, 17 -18 Haziran tarihlerinde kulüpler ortası bölgesel eleme şampiyonasına da mesken sahipliği yapacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir