Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. iPhone 15 kılıfı ortaya çıktı: Apple’dan iki büyük değişiklik!

iPhone 15 kılıfı ortaya çıktı: Apple’dan iki büyük değişiklik!

ateshaber ateshaber -
24 0

iPhone 15 Pro Max için üretildiği belirtilen bir kılıf, cihazın kasa tasarımını gözler önüne serdi. Buna göre Apple, yeni nesil iPhone modellerinde ikonik ses açma/kapatma anahtarı yerine butona geçiş yapacak gibi görünüyor.

iPhone 15 Pro Max ile Lightning ve ses açma anahtarı tarih oluyor

Hindistan’dan gelen yeni bir sızıntı, iPhone 15 Pro Max kılıfını gösteriyor. Önceki iPhone modellerinde bulunan sessize alma anahtarının yerini bir katı hal butonunun aldığı düşünülüyor. Bu butonun ayrıca “kişiselleştirilebilir” olacağı da düşünülüyor.

iPhone 15 Pro Max için paylaşılan kılıf, bir değişikliği daha ortaya koyuyor. Cihazın alt kısmında Lightning bağlantı noktası yerine USB Type-C bulunuyor gibi görünüyor. Bu değişiklik, iPhone serisini diğer markalar ile aynı standartları kullanmaya zorlayan Avrupa Birliği kararını takip ediyor.

Sızıntıda görülen bir diğer önemli tasarım değişikliği, iPhone 15 Pro Max’in kamera çıkıntısının büyümüş olması. Bu çıkıntı, önemli bir kamera yükseltmesinin yaşanabileceği anlamına geliyor. Daha önceki söylentiler, Apple’ın 48 Megapiksel çözünürlüğünde bir ana kamera geliştirdiğini iddia ediyordu.

Ek olarak, alt kısımdaki hoparlör ızgarası da genişletilmiş gibi duruyor. Bu, iPhone 15 Pro Max’in ses kalitesinin çok daha iyi olacağını gösteriyor. Yine de, önceki iPhone tasarımlarından büyük bir sapma olmadığını söylemek mümkün.

Yeni seride iPhone 15, iPhone 15 Pro, iPhone 15 Max ve iPhone 15 Pro Max olacak. Lansmanın Eylül-Ekim aylarında gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir