Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. iOS 17 ile birlikte gelen en iyi 5 özellik!

iOS 17 ile birlikte gelen en iyi 5 özellik!

ateshaber ateshaber -
29 0

Apple geçtiğimiz pazartesi WWDC Konferansını düzenledi. Konferansta cihazlar için en yeni sürümlerini tanıtan marka Vision Pro ile yeni sürümlere gölge düşürse de özellikle iOS tarafında gelen başarılı özellikler var. Bizde sizler için iOS 17 ile birlikte gelen en iyi 5 iPhone özelliğini listeledik. İşte detaylar…

iOS 17 ile gelen en iyi 5 özellik!

İşte sizler için hazırladığımız iOS 17 birlikte gelen en iyi 5 yeni iPhone özelliği!

Sesli Mesajlar

Günümüzde bazen sesli mesaj diye bir özelliğin var olduğunu bile unutabilirsiniz. Ancak iOS 17 bu özelliği artık daha işlevsel hale getiriyor. iOS 17 ile birisi sizi arayıp sesli mesaj bıraktığında, kilit ekranınızda canlı bir transkript görüntülenebilir. Eğer mesajda söylemeye değer bir şeyler varsa, hemen ve orada yanıtlayabilirsiniz.

Bekleme Modu

Bekleme Modu, Apple Watch’ta bulunan gece moduna benzer. Telefonunuzu yatay yönde bir şarj cihazına yerleştirdiğinizde, tam ekran bir görüntüyü etkinleştirerek takvim, saat, hava durumu ayrıntıları ve hatta Canlı Etkinlikler gibi bilgileri size sunar. iPhone 14 Pro’nun her zaman açık ekranıyla gerçekten bir masa saatine dönüşecektir ancak eski iPhone modellerinde bu özelliği ekrana dokunarak da kullanabileceksiniz.

Etkileşimli Widget’lar

Ana ekran ve kilit ekranındaki widget’lar artık etkileşimli hale getirildi, bu da onları daha kullanışlı hale getiriyor. Bir uygulamayı açmadan hatırlatıcıları işaretleyebilir, müzik çalmayı kontrol edebilir, HomeKit cihazlarını etkinleştirebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Klavye Güncellemeleri

Otomatik düzeltme, söylemek istediklerinizi daha iyi tahmin edebilen yeni bir makine öğrenimi modeli kullanıyor. Sözcükleri daha hızlı tamamlamak ve bazı durumlarda tam cümleleri doldurmak için sadece boşluk çubuğuna dokunmanız yeterli olacak. Bir kelime düzeltildiğinde artık altı çizili olarak belirtiliyor ve otomatik düzeltme yanlış yaparsa, yazdığınız orijinal kelimeye geri dönmek için ona dokunabilirsiniz.

Apple TV’de FaceTime

Eğer FaceTime’ı daha büyük bir ekranda kullanmak isterseniz, “iOS 17” ve tvOS 17 ile Apple TV’de FaceTime’ı kullanabilirsiniz. Sürekli aktif kamerası sayesinde, ‌iPhone‌’unuzun ‌FaceTime‌ kamerasını kullanarak ‌Apple TV’nize‌ bağlanabilirsiniz ve arama ayarları ‌iPhone‌’unuzda görüntülenirken görüşme Apple TV’nin daha büyük ekranında gerçekleşir.

Tüm standart ‌FaceTime‌ özellikleri çalışıyor ve birden fazla kişiyle yapılan görüşmeler için mükemmel bir deneyim sunuyor. ‌Apple TV’deki ‌FaceTime‌, kalpleri, balonları, lazer ışınlarını ve hareketlerle yağmuru etkinleştiren yeni ‌FaceTime‌ efektleriyle de uyumlu şekilde kullanılabiliyor.

Peki sizce ne iyi iOS 17 özelliği hangisi? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın…

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir