Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. İnegöl protokolünden bayramlaşma merasimi

İnegöl protokolünden bayramlaşma merasimi

ateshaber ateshaber -
33 0

BURSA (İGFA) – Bursa’nın İnegöl protokolü, İnegöl Belediyesi önünde düzenlenen bayramlaşma merasiminde bir ortaya geldi. İnegöl Kaymakamlığı ile İnegöl Belediyesi iş birliğinde 14.30’da düzenlenen bayramlaşma merasimine; Kaymakam Eren Arslan, AK Parti Bursa Milletvekili Ayhan Salman, Belediye Lideri Alper Taban, siyasi parti temsilcileri, kurum amirleri, STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. İlçe protokolüyle birlikte tüm ilçe halkının da davet edildiği merasimde, ikramlarda bulunularak bayramlaşma merasimi gerçekleştirildi.

BAYRAMI ZELZELENİN BURUKLUĞUYLA YAŞIYORUZ

Protokol üyelerinin bayramlaşmasıyla başlayan merasimde, Belediye Lideri Alper Taban davetlilere hitaben bir konuşma yaptı. Lider Taban, “Bu yıl buruk bir bayram yaşıyoruz. Sarsıntı hadisesinden sonra Ramazan Bayramı’nda olduğu üzere Kurban Bayramımız da hepimiz için acı bir formda geçiyor. Bir taraftan da ibadetlerimiz devam ediyor. Rabbim tüm ibadetlerimizi kabul etsin. Hacca giden vatandaşlarımız var. Rabbim iyisiyle konutlarına dönmeyi nasip etsin. Ben bugün buraya katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

HİZMET BAYRAMDA DA SÜRÜYOR

Bir yandan bayram yaşanırken bir yandan hizmetin de devam ettiğini hatırlatan Lider Taban, “Programın akabinde bir dizi ziyaretlerimiz olacak. Bayramda vazife yapan arkadaşlarımız var. Ben her birine yürekten teşekkür ediyorum. Bilindiği üzere bayrama yanlışsız son günlerde çok ağır günler yaşanıyor. Fakat hizmetlerin aksamaması için de pek çok kurumumuz tam vakitli halde çalışmaya devam ediyor. Ben tüm görevlilere teşekkür ediyorum. Bu süreçte bir de olağan vaktin çok üzerinde atık çıkıyor. Alanda çok önemli atıklarla karşılaşıyoruz. Makus imgeler olmaması için de vatandaşlarımıza 153 sınırımızı arayın biz gelip alalım diyoruz. Birebir halde kurban bölümü sonucunda de atıkların alınması için gruplarımız çalışıyor. Şu ana kadar 400 dolayında vatandaşımız bu noktada müracaat yapmış. Takımlarımızda süratlice atıkları toplamaya çalışıyor” diye konuştu.

İNEGÖL BAYRAMLAŞMA KÜLTÜRÜNÜ GELECEK JENERASYONLARA TAŞIYOR

AK Parti Bursa Milletvekili Ayhan Salman ise “Kurban Bayramı’nın başta İnegöl’ümüz olmak üzere Bursa’mıza, ülkemize ve tüm İslam alemine güzel olmasını diliyorum. Rabbim ibadetlerimizi kabul eylesin. İnegöl’ümüz de bu noktada bayramlaşma kültürüne çok önen veriyor. Bu protokol bayramlaşma merasimiyle başlayıp ailelerimizle, eş, dost ve akrabalarımızla devam ediyor. Bu manevi iklimi hem devam ettiriyoruz hem de bir yandan evlatlarımıza bu kültürü yaşatmaları için göstermiş oluyoruz. Bu vesileyle herkesin bayramını kutluyorum” formunda konuştu.

BAYRAMLAR KIYMETLİ DEĞERLERİMİZ

Kaymakam Eren Arslan da “Kurban Bayramınızı tebrik ediyor, ülkemiz ve İslam alemi için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Bayramlar bizim bir ortaya geldiğimiz, yardımlaştığımız, dayanışma içerisinde olduğumuz, küslük ve dargınlıkları ortadan kaldırdığımız çok kıymetli değerlerimizden biridir. Çok şükür ki ülkemizde, gönül coğrafyamızda, İslam aleminde bir Kurban Bayramı’na daha erişmenin memnunluğu içindeyiz” tabirlerinde bulundu.

GÖREV BAŞINDAKİ KURUMLARA BAYRMA ZİYARETİ

Konuşmalar sonrası dualar yapıldı. Akabinde ise programa katılanlara ikramlar gerçekleştirildi. Daha sonra protokol üyeleri; İnegöl Belediyesi Tahlil Merkezi ve Zabıta Müdürlüğü ile birlikte İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı başta olmak üzere misyon başındaki kurumları ziyaret ederek misyonlu çalışanların bayramını tebrik etti. Protokol üyeleri, Yeniceköy Mahallesinde bulunan Manisiz Ömür Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ile Huzur Meskenini de ziyaret ederek burada kalanların bayramlarını kutladı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir