Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. ASKi asbeste karşı savaş açtı

ASKi asbeste karşı savaş açtı

ateshaber ateshaber -
37 0

ADANA (İGFA) – Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Yönetimi (ASKİ), 2019 lokal seçimlerinden bu yana hem kent merkezinde hem de kırsalda çok sayıda projeyi hayata geçirmeye devam ediyor. Lider Zeydan Karalar’ın Büyükşehir Belediye Başkanlığı misyonuna seçilmesinin akabinde; ‘’Bu devirde asbestli borudan halkımıza su içirmek reva mıdır?’’ kelamı ve talimatı üzerine harekete geçen ASKİ grupları, çeşitli bölgelerde bulunan toplam 440 kilometre uzunluğundaki asbestli boruyu yeniledi.

Ceyhan ilçe merkezi ile Doruk, Tatarlı ve Mustafabeyli mahallerinde toplam 224 kilometre, Yumurtalık’ta 42 kilometre, Karataş’ta 80 kilometre, İmamoğlu ilçesinde 50 kilometre, Kozan’ın Güneri ve Çanaklı mahallelerinde 8 kilometre; Tufanbeyli’de toplam 32 kilometre ve Aladağ ilçe merkezinde 4 kilometre uzunluğunda asbestli boru yenilendi.

Asbestli borular yerine daha sağlıklı, güçlü yeni jenerasyon boruların döşemesini gerçekleştiren ASKİ takımları, Adana’nın her bir noktasındaki vatandaşların sağlıklı ve kaliteli içme suyuna ulaşmasını sağlıyor. Bu kapsamda asbestli boru değiştirme işinin yanı sıra hem içme suyu çizgisi olmayan yerlere yeni sınır döşeniyor hem de gereksinim duyulan noktalardaki çizgiler yenileniyor. 2019 yılından bu vakte kadar gerçekleştirilen içme suyu çizgisi inşa çalışmalarının toplam uzunluğu 2019 kilometreye ulaştı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir