Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. İmamoğlu’nun Beylikdüzü davası 30 Kasım’a ertelendi

İmamoğlu’nun Beylikdüzü davası 30 Kasım’a ertelendi

ateshaber ateshaber -
24 0

İSTANBUL (İGFA) – İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu’nun, İçişleri Bakanlığı’nın ihbarı sonrası Beylikdüzü Belediye Başkanlığı devrinde “ihaleye fesat karıştırma” suçlamasıyla yargılandığı dava bugün başladı.

İmamoğlu dahil 7 sanık hakkında “ihaleye fesat karıştırma” suçlamasıyla 3 yıldan 7 yıla kadar mahpus cezası istenen davanın bir sonraki duruşması 30 Kasım’da görülecek.

Savcılık, İmamoğlu ve öbür sanıklar hakkında kamuoyunda “siyasi yasak” olarak bilinen Türk Ceza Kanunu’nun “Belli hakları kullanmaktan mahrum bırakılma” başlıklı 53. hususunun uygulanmasını da talep etti.

Ocak ayında açılan davanın birinci duruşması Büyükçekmece Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

İmamoğlu duruşmaya katılmadı.

Habertürk TV Ankara Temsilcisi Fevzi Çakır’ın haberine nazaran, dava konusu süreç, İçişleri Bakanlığı’nın, İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediye Başkanlığı devrinde ait yaptığı bir inceleme ile başladı.

İnceleme konusu, 29 Aralık 2015’te gerçekleştirilen bir ihaleydi.

Beylikdüzü Belediyesi, Kültür Merkezleri’nde İşçi Çalıştırılması ve Kültür Sanat Tertipleri Hizmet Alım İşi ihalesine çıktı. İhaleyi kazanan firmanın yeterliliğinin bulunmadığını öne süren öbür bir firma itirazda bulundu. Lakin bu itiraz belediye yetkililerince reddedildi. Bunun üzerine, İçişleri Bakanlığı ihale süreciyle ilgili inceleme başlattı.

Habere nazaran iddianamede 250 bin liralık kamu ziyanı olduğu savunuluyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir