Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. MASKİ MATİK ile süreç fiyatı 3 liraya düşürüldü

MASKİ MATİK ile süreç fiyatı 3 liraya düşürüldü

ateshaber ateshaber -
28 0

MANİSA (İGFA) – Manisa Su ve Kanalizasyon Yönetimi (MASKİ) Genel Müdürlüğü 2023 Yılı 1’inci Olağan Genel Heyet Toplantısı ikinci birleşimi, Büyükşehir Belediye Lideri Cengiz Ergün başkanlığında gerçekleşti.

Başkan Ergün, yazılımı ve donanımı MASKİ Genel Müdürlüğü Bilgi Süreç Dairesi Başkanlığı tarafından geliştirilen MASKİ Matik aygıtlarının kurulumlarının devam ettiğini belirtti.

34 adet MASKİ Matik aygıtının kurulumunun tamamlandığını söz eden Lider Cengiz Ergün, yükleme esnasında vatandaşlardan alınan süreç fiyatının daha evvel hizmet veren kurum tarafından 8 liraya çıkarılacak olmasından ötürü kendi aygıtlarını geliştirdiklerini tabir ederek, işletim bedellerinin karşılanması noktasında 3 liralık bir süreç bedeli koyduklarını belirtti.

İŞLEM FİYATI 5 TL’DEN 3 TL’YE DÜŞÜRÜLDÜ

Büyükşehir Belediye Lideri Cengiz Ergün, “Bilindiği üzere SUMATİK’lerden daha evvel 5 TL’lik bir fiyat alınıyordu. Zira bunları kuran firma yapmış olduğu yatırım karşılığında 5 TL alıyordu. Yeni yılla birlikte bu fiyat 7-8 TL’nin üzerine çıkacaktı. Biz de bu fiyatı vatandaşa yansıtmamak ismine MASKİ Genel Müdürlüğümüz bünyesindeki Bilgi Süreç Dairesi Başkanlığı tarafından vatandaşlarımızın su faturası ödeme ve su yükleme süreçlerini daha kolay yapabilecekleri 41 adet MASKİ Matik aygıtını geliştirdik. MASKİ Matik aygıtlarımızın 34 tanesi kuruldu. Çeşitli ilçelerimize koyduğumuz 34 adet SUMATİK’i ise kaldırttık. MASKİ Genel Müdürlüğü olarak da süreç fiyatını 5 TL’den 8 liraya çıkacak olan süreç bedelini 3 TL’ye düşürmüş olduk. Bu fiyatı de genel bakım masrafları, makbuz fiyatı üzere yalnızca sarfiyatların karşılanması ismine alıyoruz” tabirlerini kullandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir