Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. IAB Europe’den Sürdürülebilirlik Ortak Taahhütname’ye imza

IAB Europe’den Sürdürülebilirlik Ortak Taahhütname’ye imza

ateshaber ateshaber -
25 0

İSTANBUL (İGFA) – Dünyanın en büyük dijital pazarlama ve reklamcılık dal derneği Interactive Advertising Bureau (IAB)’nin Avrupa bölgesel kuruluşu olan IAB Europe, 20 ulusal IAB’nin Sürdürülebilirlik Ortak Taahhütnamesine imza attığını duyurdu. Taahhütnameyi İnteraktif Reklamcılık Derneği ismine, İdare Şurası Lideri Burak Ertaş imzaladı.

Avusturya, Almanya, Danimarka, Fransa, Hollanda, Macaristan, Norveç, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsveç, İtalya, Polonya, Portekiz, Romanya, Sırbistan, Slovenya, Türkiye, Ukrayna ve Yunanistan IAB’lerinin imza attığı bu taahhütname ile dijital reklamcılık dalında sürdürülebilirlik için düzenleyici siyasetlerin belirlenmesi, bu siyasetlerin dalın her kademesine yayılması ve standartlaştırılması amaçlanıyor.

Dijital reklamcılık kesiminde kullanılan internet, aygıtlar ve destekleyici sistemlerle üretilen sera gazı emisyonları, global sera gazı emisyonlarının yaklaşık yüzde 4’ünü oluşturuyor. Yakın gelecekte iki katına çıkacağı kestirim edilen bu ölçünün önüne geçilebilmesi için bölümün iklim krizini kabul etmesi ve kararlı adımlar atması gerekiyor. Yapılacak çalışmalar, markaları sürdürülebilir reklamları tercih etmeye yönlendirirken, dijital reklamcılık ekosisteminin genel karbon ayak izinin azaltmasını da sağlayacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir