Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Herkesin alabileceği ucuz Apple Vision nasıl olacak?

Herkesin alabileceği ucuz Apple Vision nasıl olacak?

ateshaber ateshaber -
21 0

Apple, haziran ayında WWDC 23 etkinliğini gerçekleştirdi. Etkinlik kapsamında sistem güncellemelerinin yanı sıra bazı yeni ürünlerini de tanıttı. Bu ürünler arasında en çok dikkat çekeni ise karma gerçeklik başlığı Apple Vision oldu. Fiyatıyla da büyük yankı uyandıran Apple Vision, son iddialara göre ucuz bir model ile gelebilir. Peki, ucuz Apple Vision nasıl olacak?

Ucuz Apple Vision nasıl olacak?

Apple, 5 Haziran günü Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC 2023) etkinliğini düzenledi. Şirket, etkinlikte işletim sistemi güncellemeleriyle birlikte birkaç yeni ürününü de tanıttı. Etkinlik kapsamında en dikkat çeken ürünlerden biri de Apple Vision oldu.

Karma gerçeklik başlığı Apple Vision, sahip olduğu özelliklerle büyük beğeni topladı. Ancak başlık, özelliklerinin yanı sıra sahip olduğu fiyat etiketiyle de gündemde bomba etkisi yaratmayı başardı. Başlığın fiyatıyla ilgili çıkan yorumların ardından yeni bir iddia ortaya çıktı.

Söz konusu iddiaya göre şirket, ucuz Apple Vision üzerinde çalışıyor. Bu söylentilerin ardından yeni başlığın nasıl olacağı da merak konusu oldu. Son bilgilere göre Apple, ucuz başlığın daha geniş kitlelere ulaşabilmesini sağlayacak. Bununla birlikte yeni gözlüğün adı “Vision” ya da “Vision One” olabilir.

Ayrıca Apple’ın bir sonraki gözlüğünün maliyetini azaltmak için bazı ayarlamalar gerçekleştiriyor. Bu düzenlemeler arasında daha 4K mikro-OLED ekran yerine düşük kaliteli ekran kullanma, daha az güçlü yonga seti tercih etme, kamera sayısını azaltma ve dahili hoparlör yerine mekansal ses özelliği için AirPods kullanmayı gerektirme gibi opsiyonlar yer alıyor.

Bunun yanı sıra şirket bazı temel özellikleri de korumayı planlıyor. Bunlar arasında ise harici EyeSight ekranı ve el takip sistemi yer alıyor. Ayrıca Mark Gurman’ın iddialarına göre Apple, ucuz karma gözlüğünü 2025 yılının sonuna kadar piyasaya sürecek.

Mikro LED teknolojisi ile donatılan Apple Vision, yüksek performanslı göz takip sistemine sahip. Böylece şirket, kullanıcıya en iyi görüntü kalitesini sunuyor. Ayrıca şirket, karma gerçeklik gözlüğünde M2 işlemcisine ek olarak R1 adı verilen yeni işlemciye de yer veriyor. Gözlük, yüz tanıma özelliği olan Optic ID ile de ön plana çıkıyor.

Peki, siz ucuz Apple Vision hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir