Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. Halk Ekmek yelpazeyi genişletti

Halk Ekmek yelpazeyi genişletti

ateshaber ateshaber -
21 0

ANKARA (İGFA) – Başkentlilerin sağlıklı, hijyenik ve uygun fiyatla besine ulaşması maksadıyla hizmet veren Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, raflarına yeni eserler eklemeye devam ediyor.

Ankara Halk Ekmek Fabrikası’nın yeni eserleri; ekşi mayalı taş fırın ve ekşi mayalı tam buğday unlu köy ekmekleri ile ambalajlı olarak hamburger ve sandviç ekmekleri Başşehir Marketlerde vatandaşlarla buluşmaya başladı.

EKMEK ÇEŞİDİ 21’E YÜKSELDİ

25 yıllık klâsik ekşi mayadan üretilen taş fırın ve tam buğday unlu köy ekmekleri ile ambalajlı olarak raflarda yerini alacak olan hamburger ve sandviç ekmekleriyle birlikte Halk Ekmek tarafından üretilen ekmek çeşidi 17’den 21’e yükselmiş oldu.

“ANKARALILAR İÇİN HİÇ DURMADAN ÇALIŞIYORUZ”

Satışa sunulan yeni ekmeklerle ilgili bilgi veren Halk Ekmek Fabrikası Üretim Müdürü Şengül Memnun, “Ankaralılar için en düzgününü üretiyoruz’ sloganı ile hiç durmadan çalışıyoruz. Eser yelpazemize fabrikamızda birinci defa üretilen ve vatandaşlarımızın çok beğeneceğini düşündüğümüz ekşi mayalı taş fırın ekmeği, ekşi mayalı tam buğday unlu köy ekmeği ve hamburger ile sandviç ekmeğini ekledik” dedi.

Yeni ekmeklerin 25 yıllık klasik ekşi mayadan üretildiğini kaydeden Keyifli, şöyle devam etti:

“Artizan ekmek ustalarımızın el emeği ile itinayla hazırladıkları ekşi mayalı ekmeklerimiz soğuk fermantasyon tekniği kullanılarak üretiliyor. Klâsik formüllerle hazırlanan ekmeklerimiz taş tabanlı fırınlarda pişiriliyor. Yeni ekmek çeşitlerimizi birinci basamakta Başşehir Marketlerde satışa sunduk. İlerleyen süreçte ekşi mayalı yeni ekmeklerimiz fabrika satış mağazalarında ve siparişe dayalı halk ekmek satış büfelerinde de yerini alacak.25 yıllık klasik ekşi mayadan ürettiğimiz taş fırın ve tam buğday unlu köy ekmeği ile hamburger ve sandviç ekmeğimize bedelli müşterilerimizden çok talep geleceğini öngörüyoruz. 2022 yılında birinci sefer ürettiğimiz ekşi mayalı; çavdar yulaflı, siyez unlu, zeytinli kekikli ve Akdeniz ekmekleri de kısa müddette büyük beğeni kazanmıştı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir