Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Google sevilen uygulamasının fişini çekiyor: Vedalar zamansız olur!

Google sevilen uygulamasının fişini çekiyor: Vedalar zamansız olur!

ateshaber ateshaber -
32 0

Google yeni uygulamalarını piyasaya sürmeye devam ediyor. Bu kapsamda gelen Google TV ile birlikte bazı uygulamalar içinde yolun sonu görülmeye başlanmıştı. İşte bu uygulamalardan birinin fişinin çekilme zamanı geldi. Popüler film de dizi kiralama uygulaması Google Play Filmler, Google TV ile birlikte artık tarih oluyor. İşte konuyla ilgili detaylar…

Google Play Filmler uygulaması için yolun sonu gözüktü!

Google’ın film ve dizi gibi dijital içerikleri kiralayabildiğiniz uygulaması Google Play Filmler için artık yolun sonuna geldik. 2011 yılında Google hizmetleri ile piyasaya sürülen uygulama birçok kullanıcı tarafından biliniyordu. Yeni bir Android cihaz aldığınızda “Google” adı yüklü gelen dosya içerisinde bulunan Google Play Filmler, bir kesim tarafından hiç açılmamış bile olsa da büyük bir topluluk tarafından oldukça sık kullanılıyordu.

Hizmet, yıllar boyunca istikrarlı ve popüler bir seçenek oldu ve satın aldığınız içerikleri YouTube gibi diğer Google ürünleriyle senkronize etme avantajına da sahipti. Senkronize etme özelliği sayesinde aynı anda birçok farklı Google uygulaması üzerinden de erişim özelliğine sahiptiniz. Oldukça hayat kurtarıcı bir özellikti.

2020 yılında yani bundan 3 sene önceyse Google TV piyasaya sürüldü. Apple TV’nin bir kopyasıymış gibi gelen Google TV aslında Filmler içinde bir sonun işaretçisiydi. Google TV ile birlikte gelen kiralama, satın alma seçenekleri, diğer platformlar arasında geçiş vb. özellikler Filmler uygulamasının da kapsama alanlarına dahil oluyordu. Yani onun özelliklerini de içerisinde barındırıyordu.

Bu durumla birlikte artık Android TV içerisinde tek bir “Mağaza” uygulaması Play Filmler, Google TV ve YouTube’dan senkronize edilen mevcut kitaplığınızı kapsayacak. Yani tek bir uygulama içerisinde tüm platformlar yer alacak. Bu kullanıcılar açısından iyi bir haber uygulamadan uygulamaya atlamak zorunda olmayacaklar ve karışıklıklar önlenecek. Aynı içeriği 2 yerden satın alıp boşa para harcamak vb. sorunlar önlenmiş olacak.

Peki siz neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın…

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir