Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Gebze’nin ‘İl’ isteğine Iğdırlılardan tam destek!

Gebze’nin ‘İl’ isteğine Iğdırlılardan tam destek!

ateshaber ateshaber -
23 0

KOCAELİ (İGFA) – Marmara Iğdır Dernekler Federasyonu Lideri Nihat Yıldırım, Gebze’nin vilayet olayına açık dayanak verdi.

Pazartesi günü yapılan Gebze Ticaret Odası meclisinde Meclis Lideri Oğuz Şerifailoğlu ve GTO Lideri Abdurrahman Aslantaş’ın açıklamalarına ve davetlerine tam dayanak veren Yıldırım, “Marmara Iğdır Dernekler Federasyonu olarak bu hususta üzerimize düşen her adımı atmaya hazırız” dedi.

Gebze’nin vilayet olma olayının siyaset üstü tutulması gerektiğini de söz eden Lider Yıldırım; “Burada birinci öncelik Gebze’nin vilayet olmasıdır, şu partinin söylemi yahut bu partinin söylemi olarak algılanmamalı. Gebze’de meseleleri yaşayan insanlara kimse hangi görüşten olduğunu sormuyor. Bu meseleleri daima birlikte yaşayarak şahit oluyoruz” dedi. Vilayet olayı ile ilgili yapılacak çalışmaların bundan sonra Gebze dışına taşınması gerektiğini de söyleyen Yıldırım; “Gebze’de yapılacak çalışmalar bugüne kadar yapıldı, bundan sonra atılan her adım Gebze dışına yönelik olmalı. Bugün MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin söylemi ile yeni bir fırsat doğdu. Bu fırsatı Gebze’nin çok düzgün değerlendirmesi lazım. Gebze’de bulunan siyasi partiler, sendikalar, STK’lar, iş dünyası ve OSB’ler bu hususta güçlü bir işbirliği yapmalıdır. Gebze’nin vilayet olayı Ankara’da daha uygun anlatıldığı takdirde vilayet olayının çok daha kısa müddette sonuçlanacağına inanıyorum” diye konuştu.

ÜÇ VEKİLE DE İLETTİK

Geçtiğimiz hafta Marmara Iğdır Dernekler Federasyonu üyeleri ile birlikte Ankara’da milletvekillerine yaptıkları ziyarette mevzuyu AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Cemil Yaman, Nail Çiler ve Sami Çakır’a da ilettiklerini söyleyen Yıldırım; “Bu mevzuda kendilerinden takviye istedik ve Gebze’nin bir an evvel vilayet olması gerektiğine vurgu yaptık. İktisadın, endüstrinin ve üretimin başşehri Gebze vilayet olması durumunda iş dünyasının meseleleri çok daha kısa müddette tahlile kavuşturulacaktır. Gebze’nin vilayet olma olayı bir lütuf değil, bir hakkın teslimidir” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir