Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Gaziantep’te bayram öncesi kontroller sürüyor

Gaziantep’te bayram öncesi kontroller sürüyor

ateshaber ateshaber -
21 0

GAZİANTEP (İGFA) – Kurban Bayramı’nın son günlerinde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı takımlar, her yıl olduğu üzere bu yılda mevcut kontrol ve denetimlerini arttırdı.

Şehrin belirlenen kurban satış yerlerinde ve bilhassa Çaybaşı Besi Organize Sanayi Bölgesinde halkın kurbanlıklarını inançla alabilmeleri için kontroller ve bilgilendirmeler yapılmaya devam edecek. Kurban satış yerleri dışında kurallara muhalif olarak kaçak yapılan satışlara mahzur olan zabıta grupları; haksız rekabetin, kupesiz, menşei muhakkak olmayan kurban satışının da önüne geçecek.

YALIM: NÖBETÇİ TAKIMLARIMIZ SİVİL VE RESMİ OLARAK MİSYON YAPACAK

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Zabıta Daire Lideri Ömer Yalım bayram öncesi ve müddetince halkın huzur ve sükûnet içerisinde bir bayram geçirmeleri için tüm hazırlıkları tamamladıklarını belirterek şu açıklamalarda bulundu:

“Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı olarak; bütün çalışmalarımızın yanı sıra Kurban Bayramı öncesi ve Kurban Bayramı mühletince halkımızın aldatılmaksızın huzur ve sükûnet içerisinde bir bayram geçirebilmesi önceliğimiz olup gerek satış yerleri ile ilgili gerekse kesim yerleri ile ilgili hijyen ve sistem konusunda hassasiyetleri göz önünde bulundurarak çalışmalara devam etmektedir. Bayram müddetince de kesim yerleri ile ilgili belirtilen alanlar dışında kesim yapılmaması için önleyici ve kollayıcı önlemlerimiz alınmış olup nöbetçi gruplarımız sivil ve resmi olarak vazife yapacaklardır.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir