Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Gaziantep yemekleri ve kültürü kazandıracak

Gaziantep yemekleri ve kültürü kazandıracak

ateshaber ateshaber -
43 0

GAZİANTEP (İGFA) – Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Gazikültür, Gaziantep Fotoğraf Sanatkarları Derneği (GAFSAD) ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) iş birliğinde gastronomi kısmında UNESCO Yaratıcı Kentler Ağı’na dâhil olan Gaziantep’in yemeklerini fotoğraf ile belgelemek ve tanıtmak için 1. Gaziantep Yemekleri ve Yemek Kültürü Ulusal Fotoğraf Müsabakası düzenleniyor.

“Gaziantep Kazan Yemekleri” ve “Gaziantep Sokak Lezzetleri ve Yemek Kültürü” olmak üzere iki kategoride düzenlenecek müsabakada dört mevsim boyunca yapılan Gaziantep yemeklerinin, salatalarının, tatlıların hazırlanması, tarladan sunumuna kadar olan kademeleriyle Gaziantep yemeklerinin üretiminde kullanılan gereçlerin fotoğraflarını kapsayacak.

İki kategoride düzenlenen yarışta derece alan isimlere sırasıyla, 10 bin, 7 bin 500, 5 bin lira para mükafatı verilirken mansiyon mükafatı olarak da 2 bin 500 lira verilecek. Ayrıyeten stantta her kolda en az 30 fotoğrafın görücüye çıkacağı fotoğraflar içinse yarışmacılar bin 500 lira alacak.

Yarışmacılar her iki kategoriye de 5’er adet fotoğraf ile katılabilecek. Yarışa gönderilen fotoğrafların Gaziantep ili sonları içerisinde çekilmiş olması mecburî olup bu kurala uymayan fotoğraflar değerlendirmeye alınmayacak.

Yarışmanın son müracaat tarihi 4 Kasım 2023 olup müracaatlar http://www.tfsfonayliyarismalar.org/ adresine yapılacak.Yarışmanın şartnamesine ise https://tfsfonayliyarismalar.org/tr/yarisma/detay/1-gaziantep-yemekleri-ve-yemek-kueltuerue-ulusal-fotograf-yarismasi-tr adresinden ulaşılabilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir