Ateş haber hep yanınızda

 1. Anasayfa
 2. »
 3. TEKNOLOJİ
 4. »
 5. Game Pass’ten zam öncesi can sıkıcı bir haber daha!

Game Pass’ten zam öncesi can sıkıcı bir haber daha!

ateshaber ateshaber -
25 0

Son dönemlerde artan kur oranları gündemde sürekli bir zam haberi görmemize sebep oluyor. Bu kervana Xbox Game Pass’te katılmıştı. Zira geçtiğimiz cuma günü Xbox Game Pass fiyatlarına zam geleceği beklentisini paylaşmıştık. Şimdiyse zam haberinin üzerine bir can sıkıcı haber daha geldi. Gelen bilgilere göre Xbox Game Pass Haziran ayının sonunda 6 oyun daha kaybedecek. İşte Xbox Game Pass hakkında detaylar…

Xbox Game Pass kütüphanesinden 6 oyun daha siliniyor!

Xbox Game Pass, kullanıcılarına birçok oyunu daha uygun fiyata oynama imkanı sunan bir hizmet. Oyuncular aylık veya yıllık şekillerde yaptıkları abonelikler ile Game Pass dünyasına katılıyor ve ardından Game Pass kütüphanesinde yer alan yüzlerce oyunu rahatlıkla oynayabiliyor.

Tabi işin sonunda bu bir server ve bulut hizmeti. Yani dünyadaki tüm oyunların sisteme yüklenmesini beklemek saçma. Bu sebeple Xbox oyuncu tercihlerine göre kütüphanesinde yer alan oyunlardan bazılarını siliyor ve yerine yenilerini ekliyor. Bu kapsamda 30 Haziran tarihi itibariyle de 6 adet oyun Game Pass kütüphanesine veda edecek.

Peki Xbox Game Pass aboneleri 30 Haziran tarihi itibariyle hangi oyunlara erişemeyecek? İşte karşınızda kütüphaneden silinecek oyunların tam listesi:

 • DJ Max Respect V ,
 • Road 96 ,
 • Matchpoint: Tennis Championships,
 • Olija ,
 • Omori
 • Empire of Sin

Bahsi geçen oyunların Game Pass kütüphanesinden kalkıyor olması üzücü bir haber. Ancak bu oyunlardan hangilerinin kalıp hangilerinin gideceğinin kararı oyuncuların tercihleri göz önüne alınarak verilmekte. Bir oyunun eski olup olmamasından ziyade oyuncuların tercih edip etmemesi burada etken. Mesela Flight Simulator X oldukça eski bir oyun olmasına karşın oyuncular tarafından tercih edilmesi sebebiyle hala erişilebilir durumda.

Yine de bu oyunların kütüphaneden silinmesini istemiyorsanız bir iyi haberimiz var. Game Pass, aboneleri için bir kampanya sunuyor. Game Pass kütüphanesinden silinen oyunlar abonelere yüzde 20 indirim ile satılıyor. Yani daha uygun bir fiyata silinen oyunlardan istediğinizi satın alarak oyun zevkini yaşamaya devam edebilirsiniz.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar bölümünde belirtmeyi unutmayın…

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir