Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. Fırınlara bayram baskını

Fırınlara bayram baskını

ateshaber ateshaber -
31 0

ŞANLIURFA (İGFA) – Kent genelinde fırınlarda pişirilen ekmeklerin kalitesi konusunda artan şikâyetleri kıymetlendiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı grupları Lider Beyazgül’ün talimatları doğrultusunda 3 merkez ilçe zabıta takımlarıyla ortak kontrol grubu kuruldu.

Sabahın erken saatlerinde başlayan kontroller kapsamında Şanlıurfa’nın Eyyübiye, Haliliye ve Karaköprü ilçelerinde faaliyet gösteren 49 fırında ilçe zabıta takımlarıyla birlikte başta hijyen olmak üzere gramaj ve bacaların tertipli çalıştırılması ve temizlenmesi mevzularında fırıncılara ikazlarda bulunuldu.

Ekmeklerin gramajlarına bakan zabıta takımları hamurun hazırlandığı tekneleri de hijyen istikametinden inceledi. Gerekli ihtarların yapıldığı işletme sahiplerine kurallara uymaları tarafında bilgiler aktarıldı. Zabıta takımları kurallara uymayan fırınlar hakkında yasal süreç yapılacağı konusunda da uyardı.

Büyükşehir Belediyesi, Haliliye, Karaköprü ve Eyyübiye Belediyesi Zabıta Müdürlüklerinden Zabıta işçilerinin yer aldığı ortak kontrol aralıksız devam edecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir