Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Edirne Gümrük kapılarındaki önlemler görüşüldü

Edirne Gümrük kapılarındaki önlemler görüşüldü

ateshaber ateshaber -
27 0

Erdoğan DEMİR/ Keşan Postası (EDİRNE İGFA)
Toplantıda, Trakya Dış Ticaret Gümrük Bölge Müdürlüğü yetkilileri tarafında yapılan sunumla birlikte; evvelki yılların yolcu ve araç giriş çıkış dataları, vazifeli işçi durumu, yapılacak ek görevlendirmeler, Avrupa ülkelerinde tatil takvimine bağlı olarak yaşanması mümkün giriş ve çıkış yoğunlukları değerlendirildi.

Toplantıda yapılan sunum ve bilgilendirmelerin akabinde değerlendirmelerde bulunan Vali H. Kürşat Kırbıyık, “Bu noktada bizim temel sorumluluğumuz, onların gümrük geçişlerinde ortalama süreç müddetini minimize ederek üst seviyede, güler yüzlü, kaliteli hizmeti sağlayıp giriş ve çıkış süreçlerini yapmaktır” dedi.

Vali Kırbıyık; “Bu süreçleri yaparken bir yandan güvenliği öbür yandan süratli geçişi sağlamamız gerekiyor. Geçişleri hızlandırmamızın Edirne özelinde şöyle bir yararı oluyor. Vatandaşlarımızın geçişlerini, onların öngördükleri müddetten daha süratli tamamlayabilirsek onlarda kalan müddetlerini Edirne’ye ayırıyorlar, kenti geziyorlar, konaklıyorlar. Bunun da kıymetli olduğunu değerlendiriyorum. BU durumda vatandaşlarımız kentimizi tanırken, birebir vakitte ilimiz iktisadı için önemli bir girdi oluşuyor.

Diğer taraftan Jandarmanın girişten itibaren tır parkları, yol kenarları ve öteki alanlarda güvenlik önlemlerini alması çok değerli. Çalışma müddetlerinin, vardiya saatlerinin ve planlamaların hakikat yapılarak, vazife yapacak ve hizmet verecek tüm ünitelerimizin eşgüdüm içerinde çalışması gerekiyor. Oluşabilecek yoğunlukların en kısa vakitte çözülmesi için iş birliği ve uyumun süratli biçimde oluşturması ve tüm arkadaşlarımızın süreci takip ederek rastgele bir aksaklığa mahal verilmemesi noktasında dikkatli olması son derece önemlidir” formunda konuştu. Toplantıya Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık’ın yanı sıra Vali yardımcıları Sıdkı Zehin ve Samet Öztürk, Lalapaşa Kaymakamı Ömer Bulut, İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili, Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık, Vilayet Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar, Vilayet jandarma Kumandanı Albay Suat Dönmez, ETSO Lideri Sezai Irmak ve öteki yetkililer katıldı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir