Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Bodrum Belediyesi’nden cankurtaran eğitimi

Bodrum Belediyesi’nden cankurtaran eğitimi

ateshaber ateshaber -
22 0

MUĞLA (İGFA) – Muğla’nın Bodrum Belediyesi Takviye Hizmetleri Müdürlüğü ve Bodrum Belediye AŞ. tarafından, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) ile Memleketler arası Cankurtarma Federasyonu (ILS) standartlarında cankurtaranların yetiştirilmesi emeliyle kurslar düzenleniyor.

Cankurtaranlar, misyona başlamadan evvel 1 haftalık eğitimden geçerken 28 cankurtaran adayının katıldığı eğitimler, Bodrum Cankurtaran Eğitim Merkezi Eğitmeni Bedri Sincar, Gürhan Güler ve Yalın Aygün tarafından verildi.

Cankurtaran eğitimi kapsamında denizdeki acil durumları tanımayı, birinci yardım maharetlerini geliştirmeyi ve cankurtaranlık ekipmanlarını aktif bir biçimde kullanmayı öğrenen iştirakçilere, eğitim sürecinde denizdeki tehlikelerin farkındalığı ile müdahale hünerlerinin pratik uygulamasını içeren bilgiler aktarılıyor.

Bodrum Belediyesi’nin bölgenin deniz güvenliğini artırmak ve deniz kazalarını en aza indirmek için attığı kıymetli adımlardan biri olan cankurtaranlık eğitim programının başarılı olması durumunda, Bodrum’un plajlarında daha inançlı ve keyifli bir deniz tatili geçirmek mümkün olacak. Kıyı güvenliğini ve deniz kazalarıyla başa çıkma yeteneklerini geliştirmek maksadıyla pratik ve uygulamalı olarak 2 kademeli hedeflenen eğitimlerle Bodrum halkının denizde daha inançlı bir biçimde vakit geçirebilmesi sağlanacak.

Eğitimini tamamlayıp dokümanını alan cankurtaranlar, 11 mavi bayraklı plajlara ve turizm işletme dokümanı alan belediye kafe ve restoranlarda cankurtaran olarak görevlendirilecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir