Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Dokuz Eylül’den ‘engelsiz’ gurur

Dokuz Eylül’den ‘engelsiz’ gurur

ateshaber ateshaber -
31 0

İZMİR (İGFA) – Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), Yükseköğretim Kurulunca düzenlenen ‘2023 Manisiz Üniversiteler Ödülleri’nde büyük bir muvaffakiyete imza attı.

DEÜ, Manisiz Program Nişanı kategorisinde; programlarını farklı engelli kümelerine erişilebilir kılan üniversitelerin ilgili programlarına verilen ödüllerde, 9 Program Nişanı alarak Türkiye 1.’si oldu.

Engelsiz Üniversite Bayrak Mükafatları kategorisi kapsamında ise DEÜ, Yerde Erişilebilirlik (Turuncu Bayrak), Eğitimde Erişilebilirlik (Yeşil Bayrak) ve ‘Sosyo-Kültürel Faaliyetlerde Erişilebilirlik (Mavi Bayrak) kategorilerinde de 97 üniversitenin 1093 başvurusu ortasında 20 bayrak alarak Türkiye 3.’sü mükafatını aldı.

Yükseköğretim Kurulu’nda düzenlenen merasime katılan Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, engellilere yönelik farkındalık oluşturma maksatlı projeler yürüttüklerini belirterek, “Kendi kurumumuzdaki şuur seviyesi yüksek ve farkındalık oluşturmayı kendine vazife edinen mensuplarımızla bu muvaffakiyete elde ettik. Mükafatların kazanılmasında emek veren; gönlünü, akla, bilime ve insanlığa adayan mensuplarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

“Yönetime geldiğimiz birinci günden bugüne kadar vicdanlardaki manilerin kalkması gerektiğini düstur edindik” diyen Rektör Hotar, “Bu mükafatlar ve nişanlar kentimizin, ülkemizin kazanımıdır. Manisiz bir üniversite yaratmak için ‘Kitabımın Sesi Ol’, ‘Eylül Bebekler’, ArtıBiz Kafe üzere birçok projeyi hayata geçirdik. “Engelsiz Üniversite Ödülleri’nde bu yıl yakaladığımız muvaffakiyet, geçmişte yaptığımız çalışmalarımızın ne kadar hakikat olduğunu kanıtlamış oldu. Araştırma Üniversitemizde yatırımlarımızı hayata geçirirken özel ihtiyacı olan mensuplarımızın taleplerini her vakit dikkate aldık. Öğrencilerimize manisiz bir eğitim ortamı sunmak için farklı pürüz kümelerine yönelik çalışmalar yaptık. Bilimsel etkinliklerimizde, programlarımızda, bilgilendirme faaliyetleri ve sıhhat hizmetlerimizde özel ihtiyacı olan birey ve mensuplarımızın her vakit yanlarında olduğumuzu gösterdik. Üniversitelerde manisiz bir ekosistemin oluşturulmasını teşvik etmek emeliyle gerçekleştirilen Manisiz Üniversiteler Mükafatlarını son derece önemsiyoruz” sözlerini kullandı.

ÖDÜL MERASİMİ ARTIBİZ KAFE’DE

Yükseköğretim Kurulunca düzenlenen “2022 Manisiz Üniversiteler Ödülleri”nde 20 bayrak ve 9 Nişan alan Dokuz Eylül Üniversitesi, bu muvaffakiyetin memnunluğunu ArtıBiz Kafe’de düzenlenecek merasimde işçileriyle paylaşacak. Rektör Hotar, muvaffakiyet elde eden fakülte ve ünitelerin yetkililerine 8 Haziran Perşembe günü teşekkür dokümanlarını takdim edecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir