Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Denizli’de alabalık üreticisine 10 bin 300 litre dezenfeksiyon

Denizli’de alabalık üreticisine 10 bin 300 litre dezenfeksiyon

ateshaber ateshaber -
34 0

DENİZLİ (İGFA) – Denizli Büyükşehir Belediyesi, alabalık üreticilerini de unutmadı.

Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda balık ölümlerinin önüne geçilerek, emniyetli sağlıklı üretimin sağlanması, balık hastalıklarından kaynaklanacak tedavi masraflarının azalması, yetiştirilen balığın daha süratli gelişim göstererek gereksiz ilaç kullanımının önüne geçilmesi amacıyla alabalık üreticilerine dezenfeksiyon dayanağı sağladı.

Kuluçkahane, beton havuzlar, plastik yahut polyester tanklar, yavru balık ve porsiyonluk alabalık üretiminde ağır olarak kullanılan materyal ve ekipmanların paklık ve dezenfeksiyonu yapılan 10 bin 300 litre “%37’lik sıvı Formaldehit” Çameli, Acıpayam, Çal, Pamukkale ve Çivril ilçelerindeki 103 üreticiye verildi. Denizli Büyükşehir Belediyesi grupları %37’lik sıvı Formaldehit dezenfeksiyonunu alabalık üreticilerine teslim etti.

“ÜRETİCİMİZİN DAHA ÇOK KAZANIP KEYİFLİ OLMASINI İSTİYORUZ”

Denizli Büyükşehir Belediye Lideri Osman Zolan, sanayi ve turizm kenti Denizli’nin tıpkı vakitte kıymetli bir alabalık üreticisi olduğunu, yetiştirilen alabalıkların büyük bir kısmının da ihraç edildiğini söyledi. Alabalık yetiştiricilerinin üretim sürecindeki hastalık ve kayıpların önüne geçilmesi açısından büyük değeri bulunan dezenfeksiyon talebine çabucak cevap verdiklerini ve Tarım ve Orman Vilayet Müdürlüğü işbirliği ile kelam konusu takviyesi yaptıklarını anlatan Lider Zolan, “Bizler tarım ve hayvancılığa verdiğimiz dayanaklara üreticimizin daha çok kazanıp keyifli olmasını istiyoruz. Üreticimizin kazanması, kentimizin kazanması hasebiyle insanımızın da kazanması demektir. İnşallah daima birlikte üretmeye, kentimize ve ülkemize katkı sağlamaya devam edeceğiz. Projemiz güzel uğurlu olsun” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir