Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Daha önce hiç fark etmediğiniz: 3 gizli iPhone özelliği!

Daha önce hiç fark etmediğiniz: 3 gizli iPhone özelliği!

ateshaber ateshaber -
29 0

Apple ekosisteminin belki de temel taşını oluşturan iPhone’lar birçok özelliğe sahip. Ancak bu özelliklerin bir kısmını daha önce fark etmediğinize eminiz. Bazen vakitten tasarruf ettirecek bazense hayatınızı kolaylaştıracak 3 gizli Apple özelliğini sizler için listeledik. İşte karşınızda 3 gizli iPhone özelliği…

Şimdi öğreneceğiniz 3 iPhone özelliği!

iPhone özellikleri kendi içerisinde ikiye ayrılırlar. Birinci gruptakiler iOS güncellemeleri ile anında haberdar olduğunuz ve Apple’ın öne çıkardığı özellikler. İkinci gruptakilerse ön plana çıkmasalar da hayat kurtarıcı olan pratik özellikler. Bizse sizin için ikinci grupta yer alan özelliklere yoğunlaştık ve en beğendiğimiz 3 tanesini paylaşıyoruz.

1- Siz sadece fotoğrafı çekin iPhone sizin yerinize paylaşacak!

Özellikle sevgilileri ilgilendiren muhteşem bir özellik var. Herkes bir tanecik aşkıyla fotoğraflar çekinir. Ve daha sonrasında “aşkım fotoğrafları göndermedin” gibi serzenişleri kız arkadaşından duyar. Ama iPhone bu konuyla hiç uğraşmadan sevgilinizi mutlu ediyor. Ayrıca bu özellik sayesinde fotoğrafı yollarken kalitelerinin bozulmasının da önüne geçiyor

Bu özelliği açmak için iPhone’unuzdaki fotoğraflar uygulamasını açın. Daha sonra sol üst köşedeki + butonuna tıklayın. İşarete tıkladıktan sonra karşınıza “Yeni paylaşılan albüm” sekmesi çıkacak. Ona dokunun. Daha sonra albüme bir isim verin ve paylaşılmasını istediğiniz kişileri seçin. Artık buraya eklediğiniz tüm fotoğraflar orijinal kalitelerinde istediğiniz herkesle anlık olarak paylaşılacak.

2- “Hey Siri Lumos!” ve “Hey Siri Nox!”

Hepimiz karanlık ortamlarda veya çekmece diplerinde telefonumuzu kaybetmişizdir. Özellikle gece karanlığında bir telefonu bulmak samanlıkta iğne aramaya benziyor. Ama Apple bu soruna da bir çözüm buldu. Telefonunuzu ararken “Hey Siri Lumos!” dediğinizde iPhone’unuz otomatik olarak el fenerini yakacaktır. Bu sayede rahatlıkla telefonunuzu bulabileceksiniz. Flash ışığını yine Siri ile kapatmak isterseniz “Hey Siri Nox!” demeniz yeterli.

3- iPhone Clips!

Apple sahiplerinin bir çoğuna “Neden bir iPhone satın aldın?” sorusunu sorduğunuzda muhtemelen birçok kullanıcıdan “iPhone kameraları çok kaliteli!” cevabını alacaksınız. Ancak birçok iPhone kullanıcısı kamerasını tam kapsamlı olarak kullanmıyor.

Kameranızın özelliklerini arttırmak için Apple tarafından iPhone kullanıcıları için sunulan Clips uygulamasını indirmeniz yeterli. Artık fotoğraf ve videolarınızda arka planı değiştirebilir yeni efektler yükleyebilirsiniz.

Peki siz neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın…

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir