Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Cüzdanları hazırlayın: İşte Steam yaz indirimleri için oyun tavsiyeleri!

Cüzdanları hazırlayın: İşte Steam yaz indirimleri için oyun tavsiyeleri!

ateshaber ateshaber -
24 0

Dünyanın en popüler dijital oyun mağazası Steam‘de büyük Yaz İndirimleri için sayılı günler kaldı. Milyonlarca oyuncunun merakla beklediği bu kampanya kapsamında yüzlerce yapım, düşük fiyatla satılacak. Bizler de bu içeriğimizde Steam Yaz İndirimleri için oyun tavsiyelerinde bulunduk.

Steam Yaz İndirimleri için oyun tavsiyeleri!

Steam Yaz İndirimleri, 29 Haziran (Perşembe) günü saat 21.00’da başlayacak ve 13 Temmuz (Perşembe) günü yine aynı saatte sonlanacak. Red Dead Redemption 2 ve God of War gibi popüler AAA kalitede oyunların kampanya kapsamına alınması bekleniyor. O halde Steam Yaz İndirimleri için oyun tavsiyelerine geçelim.

Red Dead Redemption 2

Rockstar Games tarafından geliştirilen Red Dead Redemption 2, Vahşi Batı dönemindeki Amerika’da geçiyor. Oyuncular olarak Arthur Morgan karakterini canlandırıyoruz. Oyun, üyesi olduğumuz Van der Linde çetesinin soygunlar yaparak yükselişini ve yanlış kararların ardından batışını anlatıyor.

Dünyanın en iyi hikayeli oyunu olarak görülen Red Dead Redemption 2, büyük bir açık dünyaya sahip. Bu dünyada tek başınıza soygunlar gerçekleştirebilir, avcılık yapabilir ve hayatta kalma becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

God of War (2018)

2018 yılında piyasaya sürülen God of War, savaş tanrısı Kratos ve oğlu Atreus’u merkezine alıyor. İskandinav mitolojisinden ilham alan oyun, Atreus’un annesinin ölümüyle başlar. Ölmeden önce küllerinin dokuz diyarın en yüksek zirvesine serpilmesini ister.

Kratos’u canlandıracağımız oyunda Atreus ile vasiyeti yerine getirmek için yolculuğa çıkıyoruz. Tabii bu yolculuk boyunca, pek çok düşmanla karşılaşacak ve çeşitli engellerle mücadele etmek zorunda kalacağız.

Mafia Trilogy

Rockstar Games’in çatı şirketi Take-Two Interactive tarafından yayımlanan Mafia Trilogy paketi, Mafia oyunlarını bir arada sunuyor. Bu pakette birbirinden güzel hikayeye sahip 3 yapım, bizleri suç ve mafya dünyasının içine sokuyor.

İlk oyun olan Mafia, 1930’lu yıllarda ABD’nin hayali bir şehri olan Lost Heaven’da geçiyor. Mafia 2, 1940’lı ve 1950’li yıllarındayken, en son çıkan Mafia 3 ise bizleri 1960’larda New Bordeaux adlı kurgusal bir şehire götürüyor.

Assassin’s Creed Odyssey

Millattan önce 431 yılında Atina ile Sparta arasındaki Polonez Savaşı’nı anlatan Assassin’s Creed Odyssey, bizleri Antik Yunan dünyasına götürüyor. Oyun, Kassandra (Kassandra) veya Alexios (Alexios) karakterleri arasından birini seçmemizle başlıyor ve tüm hikaye bu seçtiğimiz karakter üzerinden ilerliyor.

Derinlemesine hikâye anlatımı ile oyuncuyu büleyen yapım, açık dünyası ile serbest dolaşmaya da izin veriyor. Bununla beraber oyuncuya sunduğu seçimler ile hikayeyi yönlendirme imkanı da sunuyor. Assassin’s Creed Odyssey, Steam Yaz İndirimleri için en iyi oyun tavsiyelerinden birisi.

Detroit: Become Human

Quantic Dream ve Sony Interactive Entertainment tarafından piyasaya sürülen Detroit: Become Human, yakın gelecekte Detroit adında kurgusal bir şehirde geçiyor. Oyunun ana odak noktası ise insanlara hizmet etmek için üretilmiş olan androidler.

İnsanlara benzer tepkiler verebilen ve davranışlar sergileyen androidler, gelişmiş yapay zekaya sahiptirler. Bizler de oyuncular olarak oyunda Cannor, Markus ve Kara adında üç androidden birini canlandırıyoruz. Üçünün de birbirinden farklı yetenekleri var.

Death Stranding

Kojima Productions tarafından geliştirilen ve post-apokaliptik bir dünyada geçen Death Stranding’de, The Walking Dead oyuncusu Norman Reedus’un canlandırdığı Sam Bridges karakterini kontrol ediyoruz. Amacımız ise yok olma tehdidi altında olan insanlığı kurtarmak.

Bir kurye olan Sam, dünyanın dört bir yanındaki toplulukların birbirleri ile iletişim kurabilmesi için önemli bir role sahiptir. Görev sırasında karşısına canavar ve hayalet gibi engelleyici faktörler de çıkar. Oyun, verdiğiniz kararlara göre şekilleniyor.

Dying Light & Dying Light 2 Stay Human

İki oyundan oluşan Dying Light serisi, insanlığı zombiye dönüştüren bir kıyametin ardından yaşananları anlatıyor. İlk oyunda Kyle Crane, ikinci yapımda ise Aiden Callwell karakterini canlandırarak hayatta kalmaya çalışıyoruz.

Her iki oyundaki amacımız da bize verilen görevleri yerine getirerek hikayeyi takip etmek. Ana hikaye bir yana yan görevler de var. Bunlar da uzun süreli bir oynanış sunuyor. Dying Light ve Dying Light 2 Stay Human, Steam Yaz indirimleri için en iyi oyun tavsiyelerinden birisi.

Witcher 3: Wild Hunt

CD Projekt Red tarafından geliştirilen Witcher 3: Wild Hunt, Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski’nin aynı adlı roman serisine dayanıyor. Açık dünyaya sahip oyunda insanüstü güçlere sahip bir canavar avcısı olan Geralt karakterini canlandırıyoruz.

Oyunun hikayesinde Geralt, kayıp aşkı Yennefer’ı bulmak için aramaya başlar. Bu süreçte pek çok yeni krallıklar ve kasabalar keşfeder. Önüne kimi zaman engeller de çıkar. Bu engeller arasında sihirli yaratıklar ve tehlikeli savaşçılar da yer alır.

The Last of Us Part 1

Sony Computer Entertainment tarafından piyasaya sürülen The Last of Us Part 1, bir mantar enfeksiyonunun yayılmasının ardından kasıp kavrulan ve insanların zombiye dönüştüğü bir dünyada geçiyor.

Oyun, bizim de canlandıracağımız Joel adlı bir adamın, virüse karşı bağışıklığı olan Ellie’yi zombiler ve insan çetelerinden koruma çabasını anlatıyor. İkili, zombi istilası altında hayatta kalmaya çalışırken aynı zamanda düşmanlarla da mücadele eder.

Assassin’s Creed Valhalla

Assassin’s Creed serisinin en son çıkan oyunu olan Assassin’s Creed Valhalla, Assassins (Suikastçılar) ile Tapınak Şövalyeri adlı gizli bir örgüt arasındaki binlerce yıllık mücadeleyi devam ettiriyor. Bizler de buna dahil oluyoruz.

Assassin’s Creed Valhalla, 873 yılında Vikinler’in İngiltere’yi istila etmesini hikayesel olarak anlatıyor. Bizler de oyuncular olarak bir Viking akıncısı olan Eivor’u canlandırıyoruz ve Kral Alfred’e karşı mücadele ediyoruz.

Metro Exodus

Dmitry Glukhovsky’nin aynı adlı roman serisine dayanan Metro Exodus, birinci şahıs nişancı türünde bir oyundur. Söz konusu yapım, nükleer bir savaş sonrasında kıyamete dönen Moskova’da geçiyor. Bu savaşta hayatta kalan insanlar, metro tünellerine sığınır.

Oyuncular olarak Artyom adında bir karakterini canlandırıyoruz ve bizim liderliğimizdeki bir askeri grupla metro istasyonlarından çıkarak dış dünyayı keşfetmeye başlıyoruz. Tabii bu sırada karşımıza çıkan mutant yaratıklar ile de savaşmak zorunda kalıyoruz.

Ready or Not

Özellikle FPS oyun sevenlerin göz atması gereken Ready or Not’da bir polis biriminin üyesi oluyoruz. Yüksek riskli operasyonlara gönderilen bu birim, ev ve ofis gibi çeşitli ortamlarda gerçekleşen görevlerde yer alıyor.

Arkadaşlarınız ile birlikte oynayarak daha çok eğlenebileceğiniz Ready or Not’da verilen göreve göre, çeşitli suçlu ve terörist gruplarla mücadele edecek, rehineleri kurtaracak ve suçluları etkisiz hale getireceğiz. Yani tam anlamıyla bir S.W.A.T. ekibinin parçası olacağız.

Chivalry 2

Orta çağda geçen Chivalry 2, çok oyunculu oynanabilen savaş oyunudur. Oyunda Orta Çağ’ın şövalyeleri, savaşçıları, okçuları ve diğer savaşçı gruplarından birisi ile savaşa katılarak düşmanlarla mücadele ediyoruz.

Chivalry 2 içerisinde kale kuşatma, takımlı ölüm maçı, herkes birbirine karşı, 1’e 1 düello gibi çeşitli oyun modları bulunuyor. Öte yandan oyuncular için blok yapma, saldırı kombinasyonları ve savunma tekniklerin de ustalaşarak yetenek geliştirme faktörü de bulunuyor. Eğer arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz bir oyun arıyorsanız, Chivalry 2 bunun için en iyi seçeneklerden birisi.

Starfield

Bethesda Game Studios tarafından yıllardır geliştirilen ve nihayet kısa süre önce ön siparişlere açılan Starfield, uzayda geçen bir bilim kurgu rol yapma oyunudur. Oyunda, keşfedilecek pek çok gezegen ve uzay istasyonu bulunur.

Devasa derecede büyük bir açık dünyaya sahip Starfield’da oyuncular olarak Constellation adında bir uzay keşif grubuna katılacağız. Görevimiz ise galakside nadir şekilde bulunan eserleri ve teknolojileri araştırmak.

Dead by Daylight

Behaviour Interactive tarafından geliştirilen Dead by Daylight, çok oyunculu bir korku hayatta kalma oyunudur. Oyunda, hayatta kalmak için mücadele veren kurbanlar ve onları yakalamaya çalışan bir katil bulunur.

Her iki tarafı da oynayabileceğiniz oyunda hayatta kalan kurbanlar, bölgeden kaçmak için işbirliği yapması ve çeşitli görevleri yerine getirmesi gerekiyor. Tabii bu sırada katil onları yakalamaya çalıştığı için biraz zor olabiliyor. Zaten en eğlenceli yanı da görevleri baskı altında gerçekleştirmeye çalışmak.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Steam Yaz İndirimleri için oyun tavsiyelerini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Bununla beraber öneride de bulunabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir