Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan memurlara müjde

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan memurlara müjde

ateshaber ateshaber -
33 0

Memur maaşlarıyla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan açıklama geldi. AK Parti bayramlaşma programına videokonferans ile katılan Erdoğan, memur maaşlarıyla ilgili olarak bayram sonrasını işaret etti. İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in yakılmasıyla ilgili olarak ise Erdoğan “Müslümanların kutsallarına hakaret etmenin fikir hürriyeti olmadığını Batılı kibir abidelerine eninde sonunda öğreteceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

İSVEÇ’TE KUR’AN-I KERİM’İN YAKILMASI

“İslam düşmanları iklime gölge düşürmeye çalışıyor. Fikir özgürlüğü ismi altında buna müsaade verenler emellerine ulaşamayacaktır. Terör örgütleriyle ve İslam düşmanlığıyla kararlı uğraş edilinceye kadar reaksiyonumuzu en şiddetli olarak ortaya koyacağız. Müslümanların kutsallarına hakaret etmenin niyet hürriyeti olmadığını Batılı kibir abidelerine eninde sonunda öğreteceğiz.

“DEPREMZEDELERİMİZİN YANINDAYIZ”

Bayram komşumuzu, akrabamızı ve yardıma muhtaç olanı gözetmektir. Bayram birliğimizi, beraberliğimiz ve muhabetimizi kuvvetlendirmektir. Dargınlıkların bir tarafa bırakıldığı, küslerin barıştırıldığı, küçüklerin sevindirildiği, büyüklerin gönüllerinin alındığı, gariplerin elinden tutulduğu, kimsesizlerin kapısının çalındığı bu bayram günlerinde 85 milyon olarak daima birlikte millet varlığımızı daha da güçlendiriyoruz. Kurban Bayramı’nın halkımızın farklı kısımları ortasında samimi bir kucaklaşmaya vesile olmasını diliyorum. İstanbul teşkilatımızı ayrıyeten kutluyorum. Bayramlar vesilesiyle bir kere daha geride bırakacağımız en büyük mirasın mal mülk değil, tüm insanlığa kazandırdığımız eserler olduğunun şuuruna varıyoruz. Devletimizin ilgi tüm kurumlarının yanı sıra belediyelerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımızla depremzedelerimizin yanındayız.

“MEMUR MAAŞLARIYLA İLGİLİ DÜZENLEMEYİ BAYRAM SONRASI SÜRATLİCE MECLİSİMİZİN TAKDİRİNE SUNACAĞIZ”

Bizden takviyesini esirgemeyen zelzele bölgesiyle birlikte başka vilayetlerimizi de kalkındırmanın uğraşındayız. Kendi alanında ehil isimlerden oluşan güçlü bir kabine kurduk. Birer hafta ortayla üst üste yaptığımız iki kabine toplantımızda atacağımız adımları belirledik. Birileri parti içi koltuk hengamesinden başını kaldıramazken biz verdiğimiz kelamları yerine getirmeye başladık. Çiftçilerimizden, minimum fiyatla çalışanlara, farklı kısımlara yönelik müjdelerimizi açıkladık. Memur maaşlarıyla ilgili düzenlemeyi bayram sonrası süratlice Meclisimizin takdirine sunacağız.

MUHALEFETE YÜKLENDİ: ‘FATURA HALA SEÇMENE KESİLİYOR’

Muhalefet cephesinde seçimlerden bu yana yaşananlar karşımızdakilerin çaplarını bir kere daha ortaya koymuştur. Bunların ülkeyi yönetecek kapasiteleri olmadığı anlaşılmıştır. Ülkemiz ismine işin daha üzücü yanı muhalefet cenahında kusurlarından ders çıkarmak üzere bir niyetin olmayışıdır. Fatura hala seçmene kesiliyor. Bölücü örgüt elebaşını öven provokatörlere sahip çıkılmasından palavra siyasetinde ısrar edilmesine kadar tıpkı alışkanlıklar devam ettiriliyor. Muhalefetin uğraştığı hususlara baktığımızda sorumluluğumuzun ne kadar büyük olduğunun farkına varıyoruz. Bu ülkede ne yapılacaksa tekrar bizler yapacağız. AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak yeniden bizler gerçekleştireceğiz.

“İSTANBUL’DA 24 BELEDİYEDEN 19 BELEDİYEYE DÜŞTÜK”

Kibir, böbürlenme, şımarma, zirveden bakma bizim partimizde kendisine yer bulamaz, bulmamalıdır. 21 yılda elde ettiğimiz 17. zafer sonrasında bize yakışan tevazudur, samimiyettir, tebessümdür, anlayıştır, müsamahadır, milletimizle aramızdaki gönül köprülerini güçlendirmektir. 21 yıllık tecrübeyi birinci günkü heyecanla birleştirerek ülkemize ve milletimize hizmet seyahatimize devam edeceğiz. Bize hakikat bir adım atana biz koşarak gideceğiz. İstanbul’da kapısı çalınmadık, kalbi fethedilmedik hiçkimseyi bırakmayacağız. Unutmayın, 24 belediyeden 19 belediyeye ilçelerde düştük. Bunun hesabını yeterli yapmamız lazım. Neden, niye, nasıl bu noktaya geldik. Öyleyse, hızla buradaki eksikleri gidermemiz, her vatandaşımızı Türkiye Yüzyılı amaçlarına ısındıracak, inandıracak adımları atmamız lazım. Ülkemizin aydınlık geleceği için daima birlikte daha çok çalışacağız.

Bilhassa İstanbul’u son 4 yıldır esir alan algı belediyeciliğinin bu hoş kentimize verdiği ziyanları gördükçe hepimizin içi kan ağlıyor. İzmir’den Antalya’ya, Adana’dan Mersin’e, Ankara’ya muhalefetin yönettiği başka vilayet ve ilçelerimiz de birebir zihniyetin elinde maalesef kan kaybediyor. Elbette bizler üzere vatandaşlarımız da bu berbat gidişatı görmekte, hesabı sandıkta sorulmak üzere derin hafızasına kaydetmektedir. 31 Mart 2024 lokal seçimleri, tıpkı 30 yıl evvelki 1994 seçimleri üzere inşallah belediyecilikte yeni bir milat olacaktır. 94 ruhunu tekrar dirilterek kentlerimizin üzerine karabasan misali çöken fetret dönemine daima birlikte son vereceğiz. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya başta olmak üzere hizmetsizlik girdabında sürüklenen tüm kentlerimizi gerçek belediyecilikle tanıştıracağız. Bunu da inşallah yeniden birlikte, omuz omuza vererek başaracağız. AK Parti İstanbul teşkilatındaki siz dava arkadaşlarıma güveniyorum.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir