Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Çinli heyet, sarsıntı çalışmaları için Kocaeli’ye geldi

Çinli heyet, sarsıntı çalışmaları için Kocaeli’ye geldi

ateshaber ateshaber -
23 0

KOCAELİ (İGFA) – Çin’in Guangzhou kentinden gelen heyet, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin sarsıntı çalışmalarını ve Kocaeli Bilim Merkezi’ni ziyaret etti.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan heyet, Büyükşehir’in çalışmalarının başka lokal idarelerine örnek olacağını ve yaygınlaştırılmasını sağlayacaklarını lisana getirdi. Grup, Sekapark’ı da gezerken Türkiye’nin en değerli endüstriyel dönüşüm projesine hayranlıklarını vurguladı.

Guangzhou Komitesi Lider Yardımcısı Zhang Yajie, Çin Komünist Partisi Guangzhou Komitesi Genel Sekreter Yardımcısı Wang Zhiming, Guangzhou Belediye Finans Ofisi Müdür Yardımcısı Tang Hanzhong, Guangzhou Belediyesi Halk Hükümeti Dış Bağlar Ofisi Müdürü Kuang Changping, Guangzhou Yabancı Ülkelerle Dostluk Derneği Genel Sekreter Yardımcısı You Yimin ve tercüman Chen Ming’den oluşan teknik heyet Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını yerinde gördü.

TEKNİK SUNUM YAPILDI

2012 yılından günümüze Kocaeli’de yapılan zelzele ve afet çalışmalarıyla ilgili inceleme yapmak üzere kente gelen takıma, Büyükşehir İmar ve Şehircilik Dairesi Lideri Osman Günler ve başkanlık işçisi eşlik etti. Birinci olarak Sismolojik İzleme ve Sarsıntı Eğitim Merkezini ziyaret eden heyete Taban Sarsıntı İnceleme Şube Müdürü Mustafa Yaltırak tarafından sunum yapıldı.

Deprem eğitimi, inançlı ömür odası, Kocaeli Lokal Sarsıntı Kayıt Ağı ile ilgili bilgilendirmeden sonra “Guangzhou Award 2012” mükafatı halinde yapılan Sekapark Zelzele Kayıt İstasyonu önünde hatıra fotoğrafı çekildi. Çinli heyet daha sonra Kocaeli Bilim Merkezi’nde Dinamik Dünya standını gezdi.

Golf aracıyla Sekaparkı gezen Çin teknik heyeti 2023 yılında 6’ıncısı düzenlenecek Guangzhou Award müsabakasına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni davet etti. Yapılan çalışmalar konusunda memnuniyetlerini lisana getiren heyet, Büyükşehir’in çalışmalarının öbür dünya lokal idarelerine örnek olacağını belirtti.

BÜYÜKŞEHİR 2012’DE BİRİNCİ OLMUŞTU

Öte yandan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 2012 yılında, Çin’in Guangzhou kentinde Birleşmiş Kentler ve Mahallî İdareler Dünya Teşkilatı kentinde (United Cities and Local Goverment – UCLG) tarafından düzenlenen “Guangzhou Award” müsabakasında, “Geç Olmadan Hazırlanın: Zelzeleyle Yaşamayı Öğrenin” Sismolojik İzleme ve Zelzele Eğitim Merkezi projesiyle kentsel yenilik dünya birinciliği mükafatı kazanmıştı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir