Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Cemal Noğay’a veda yemeği

Cemal Noğay’a veda yemeği

ateshaber ateshaber -
31 0

MALATYA (İGFA) – Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Noğay programda yaptığı veda konuşmasında, “Bugün benim için tertip edilen bu programa teşrifiniz beni ziyadesiyle onurlandırmıştır. Çok teşekkür ederim. Ben kentimi çok seviyorum. 820 bin nüfuslu bu kente hizmet etmek büyük bir onurdur benim için. Buradaki çalışma hayatım boyunca Sayın Valim bizlere rehberlik yaptı, bize dayanak verdi. İcraatın gerçekleşmesi için bütün imkânlarını bizim için seferber etti. Kendilerine başta şahsım ismine çok teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediye Liderim benim için bir liderden öte bir abim oldu. Her bahiste bana güvendi, inisiyatif verdi ve her mevzuda destekledi. Kendilerinin liderliğinde kentimizin asırlık hayallerini gerçekleştirdik. Sayın Liderimizin; kaynak temin edilmesinde, kamu kurumlarında kapı kapı dolaştığının, yılmadan, usanmadan, defaaten o kapıları aşındırdığının canlı şahidiyim. Pahalı hemşerilerim şunu bilmeli ki ailesinden ve kendisinden çok Malatya’yı düşünen bir liderleri var. Kendilerine huzurunuzda teşekkür ediyorum. Kendileri ile çalışmak benim için büyük bir onurdur. Onurdur. En büyük helalliği çok pahalı çalışma arkadaşlarımdan diliyorum. Burada bulunduğum sürece şahsıma gösterdiğiniz hürmet ve nezaketten ötürü teşekkür ederim. Yollarımızın kesiştiği ve burada sayamadığım daha kaç beşerler var herkese sonsuz teşekkür ediyorum” kelamlarına yer verdi.

Malatya Büyükşehir Belediye Lideri Selahattin Gürkan, büyükşehir hizmet ve yatırımlarında Genel Sekreter Cemal Noğay’ın çok büyük emeklerinin olduğunu belirtti. Lider Gürkan, “Bugün bir vedalaşma günü. Vedalar her vakit güç olur. Ayrılıklar daima hüzünlü ve dramatiktir. Genel Sekreterimiz o dönemki ismi ile Orman Bakanlığı’nda görevliyken basın müşavirliği vazifesinden beri tanıdığım bir kardeşimiz. Daha sonraki süreçte daire başkanlığı ve müsteşar yardımcılığı vazifelerinde bulundu. O periyotta de kendisi gerçek manada bir Malatyalı olarak Malatya’nın sıkıntılarıyla ilgilenme, işlerini yakinen takip etme noktasında çok hususiyetini ve hassasiyetini gördüm. Örnek olarak Derme Deresi ıslahı çalışması yapıyoruz. Derme Deresi ıslahı ile ilgili 7 kilometrelik kısmını o devirde ödeneğini ayırarak, projesini gerçekleştirerek yapıldı ve bitirildi. Tekrar İnderesi’nde kent merkezinde 3 milyon 300 bin metrelik bir alan icra ediyoruz. Orada da Cemal Bey’in emekleri büyüktür. Nezaket ve tevazularından ötürü Cemal Beyefendi konuşasında bunları tabir etmedi. Tekrar kendisiyle çalıştığımız müddet içerisinde Dünya Kayısı Ticaret Merkezi projesini de birlikte yaptık.

6 Şubat 2023 sarsıntılarında acil hareket zelzele planı uygulayan tek vilayet Malatya’dır. Uyum merkezi hazır, lojistik dayanağı hazır, yemek ve ekmek fabrikası hazır, tahliye alanları ve vilayet dışı ulaşım uyumuyla bir arada ömür alanları oluşturma noktasında Türkiye’de bir birincisi gerçekleştirdik. Bir örnek vereyim; şu anda 60 adet konteyner merkezimiz var. Yalnızca Teknokent konteyner merkezimizin 60 kilometre yolu var. 60 kilometre kanalizasyonu var. 60 kilometre su sınırı var. 60 kilometre elektrik sınırı var. Sarsıntılarda yani kriz idaresinde de Genel Sekreterimiz Cemal Beyefendi kriz idaresinde büyük emekler sarf etti. Kendilerine emeklerinden ötürü teşekkür ediyorum. Emeklilik hayatında da sıhhat ve huzur diliyorum” dedi.

Malatya Valisi Hulusi Şahin’ ise yaptığı konuşmada, “Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Noğay’a veda etmek üzere toplandık. Erken bir emeklilik. Bu türlü şanla, gururla, hoş hislerle, hoş hizmetlerle anılarak uğurlanmak herkese nasip olmaz. Son bir yılda berber çalışma fırsatı edindik. Bu müddet zarfında Büyükşehir Belediyemizle bir bedenin organları üzere çalıştık. Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin güçlü yapısı, kurumsal yapısı bize sarsıntı devrinde büyük katkı sağlamıştır. Kıymetli işler yaptık” diyerek, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Noğay’a emeklerinden ötürü teşekkür etti.

Konuşmaların tamamlanmasının akabinde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Noğay’a, Malatya Valisi Hulusi Şahin ve Malatya Büyükşehir Belediye Lideri Selahattin Gürkan tarafından teşekkür plaketi ve takdir dokümanı verildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir