Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. BMX Dünya Kupası atletlerinden Sakarya’ya övgü

BMX Dünya Kupası atletlerinden Sakarya’ya övgü

ateshaber ateshaber -
30 0

SAKARYA (İGFA) – Sakarya’nın 3-4 Haziran tarihlerinde konut sahipliği yapacağı UCI BMX Racing World Cup Series 1-2 (Dünya Kupası Serisi 1-2 Etap) yarışları hazırlıkları Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde devam ediyor. Dünya’nın en âlâ bisikletçilerinin yer alacağı ve 25 gruptan 250 atletin katılacağı yarışlar öncesi sportmenler idman parkurlarını gerçekleştirdi.

Antrenman parkurlarının akabinde hislerini paylaşan son Dünya Kupası Serileri şampiyonu İsviçreli Simon Marquart, Fransız Leo Garoyan, Brezilyalı Priscilla Stevaux ve Fransız genç atlet Anaia İstil, Avrupa’nın en kapsamlı tesislerinden biri olan Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’ni çok beğendiklerinin yanı sıra Sakarya ve Türk insanları hakkında övgü dolu kelamlar söyledi.

Antrenman sonrası açıklamalarda bulunan Son Dünya Kupası serilerinin şampiyonu İsviçreli Simon Marquart Sakarya ve Türkler ilgili niyetlerini şu halde paylaştı; “Sakarya tanıştığım tüm beşerler ziyadesiyle arkadaş yanlısıydı. Bizi hoş karşıladılar ve çok yardımseverler. Türkçe konuşamıyorum bu yüzden yardım gerekiyor ve buradaki beşerler bu hususta anlayışlılar ve çok kibarlar.” Ayçiçeği Bisiklet Vadisi ile ilgili de niyetlerini paylaşan Marquart, “Görünen o ki Sakarya bisiklet sürmek için çok hoş bir piste sahip. Bu kadar sürüş canlısı olduğunu bilmediğim bir kentte bu parkuru görmek çok hoş. Tüm bisiklet yarışı tipleri için uygun pisler var. Sahiden çok hoş” dedi.

Türkiye’ye birinci kere geldiğini lisana getiren yarışın en argümanlı isimlerinden Fransız Leo Garoyan, “Bu dünya kupası için burada olmaktan çok memnunum. Bu benim Türkiye’ye ve Sakarya’ya birinci gelişim. Hava da her gün güneşli ve çok hoş. Türkiye’de bisiklet sürmek için çok heyecanlıyım” dedi. Garoyan yarış parkuru için ise, “Hem çok sıkıntı hem de kolay bir parkur. Parkur çok süratli lakin yarışmak için ve benim için nitekim ülkü. Çok heyecanlıyım” diye konuştu.

KÜLTÜR VE ATMOSFERİYLE

Elite bayanlar kategorisinde pedal çevirecek olan Brezilyalı bisikletçi Priscilla Stevaux Sakarya hakkında övgü dolu sözlerle bahsetti. Stevaux, “Sakarya’ya ikinci gelişim ve burası çok tatlı bir kent. Kültürü ve atmosferiyle çok hoş bir yer ve burada olmaktan çok keyif alıyorum. Burada sıradışı yarışlar ve harika bir dünya kupası finali olacak” dedi. Tesis hakkında ise, “Burada her şey hazır ve pist çok hoş tekniklere nazaran dizayn edilmiş. Yeni taban hızlanmamıza yardımcı oluyor. Tüm tesis çok hoş ve beni hazır hissettiriyor. Eminim ki Türkler de bu yarışa hazırdır” diye konuştu.

TÜRKLER BENİM AİLEM

23 Yaş Altı Erkekler kategorisinde pedal çevirecek olan Fransız genç bisikletçi Anaia İstil ise Türk halkı için ‘Türkler benim ailem’ sözlerini kullandı. İstil, “Türkler benim ailem. Çok kibarlar ve ne vakit gereksiniminiz olsa yardımcı olurlar. Eğlenceli bir kent ve camileriyle bir arada çok hoş bir kent. Burayı seviyorum” dedi. Ayçiçeği Bisiklet Vadisi için ise, “Saha 2 yıl evvelkinden çok daha düzgün durumda. Bu yüzden bence yarış çok daha hoş olacak. Katiyen kusursuz bir tesis” diyerek övgülerde bulundu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir