Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Çaylar ‘yuva’ olacak

Çaylar ‘yuva’ olacak

ateshaber ateshaber -
25 0

RİZE (İGFA) – Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilin etkilendiği sarsıntının birinci anından itibaren seferber olan Rize’de hayata geçirilen “Çay Sokağı” projesi büyük ilgi görüyor.

Rize Valiliği’nin öncülüğünde başlatılan “Çay Sokağı” projesi kapsamında yaş çay dönemi boyunca çay müstahsillerinden ve hayırsever vatandaşlar tarafından yapılacak yaş çay ve nakdi yardımlarla zelzele bölgesinde kalıcı konutlar inşa edilecek.

FİLİZLENEN ÇAYLAR “YUVA” OLSUN…

“Filizlenen Çaylar Yuva Olsun” sloganı ile hayata geçirilen “Çay Sokağı” projesine çay üreticilileri büyük takviye verirken zelzele bölgesindeki vatandaşlar da başlatılan bu projeyi büyük bir sevinçle karşıladı.

Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun vilayetlerimizi kapsayan ve 200 binin üzerinde çay üreticimizin olduğu bölgemizde çayını satmak üzere çay alım yerine gelen müstahsiller çay eksperlerinden kapsamlı ve ayrıntılı bilgilere ulaşabilecek, çay eksperlerinin yönlendirmeleri doğrultusunda bağışlarını yaparak “Çay Sokağı” projesine katkıda bulunabilecek.

Ayrıca çay üreticisi olmayan fakat “Çay Sokağı” projesine takviye sunma isteğinde olan vatandaşlarımızda nakdi yardımlarla projeye dayanak verebilecekler.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir