Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. AKEDAŞ personellerinin hakkını vermeyince personeller kazan kaldırdı

AKEDAŞ personellerinin hakkını vermeyince personeller kazan kaldırdı

ateshaber ateshaber -
24 0

Tural ŞAHBAZLI / KAHRAMANMARAŞ (İGFA) – İşçiler ismine basın açıklaması yapan Türkiye Güç, Su ve Gaz Çalışanları Sendikası (TES-İş) Genel Lideri İrfan Kabaloğlu: “İşçilerimizin huzurunu kaçırmasınlar. Bizim huzurumuz kaçarsa, onlarınki de kaçar. Zira aldığımız para geçinilebilecek bir para değil” dedi.

1 Mart 2023 tarihinde başlayan ve 3 yılı kapsayacak olan 4. Periyot TİS görüşmelerinin 7 Haziran 2023 tarihinde yapılan toplantısından da istenen sonucu alamadıklarının altını çizen Genel Lider Kabaloğlu, konuşmasında şunları kaydetti:

“İşçilerimiz her kuralda, her şartta vazifelerinin başında oldular. Arkadaşlarımız en son yaşadığımız Asrın Felaketinde bile çocuklarını, yakınlarını defin eder etmez misyonlarının başına döndüler. Ancak AKEDAŞ’ın işçilerin hakkını vermemesi onlara bir sarsıntı daha yaşatmıştır. AKEDAŞ’ın birinci altı ay için yüzde dokuz artırım teklif etmesi kabul edilemez. Hasebiyle hemen, emekçi kardeşlerimizin faydasına olacak biçimde revize bekliyoruz.”

AKEDAŞ’ta vazife yapan kalabalık bir kümenin iştirakiyle gerçekleştirilen basın açıklamasına TES-İŞ Genel Lideri İrfan Kabaloğlu’nun yanısıra, TES-İŞ Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Eşref Erden, Kahramanmaraş Şube Lideri Kadir Özdemir de katıldı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir