Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Bursalı bıçakçılarda bayram telaşı

Bursalı bıçakçılarda bayram telaşı

ateshaber ateshaber -
30 0

BURSA (İGFA) – Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, klasik hale getirdiği bayram öncesi esnaf ziyaretlerine bu kere bıçakçılardan başladı. Lider Aktaş, beraberindeki Bursa Milletvekili Mustafa Varank ve AK Parti Vilayet Lideri Davut Gürkan ile birlikte Kurban Bayramı öncesinde ağır hareketliliğin yaşandığı Bıçakçılar Çarşısı’nı ziyaret etti. Bıçakçı esnafıyla sohbet eden Lider Aktaş, Kurban Bayramı’nın güzel ve bol karlar getirmesi dileğinde bulundu.

ENDÜSTRİYEL ÜRÜN

Bursa’nın pek çok özelliği bünyesinde bulundurduğunu, bıçağın da Bursa’nın değerli markalarından biri olduğunu belirten Lider Aktaş, “Bursa bıçağının hak ettiği kıymete ulaşabilmesi ismine, artık bir endüstriyel eser olarak bütün dünya pazarlarında var olması ismine büyük bir çaba ortaya koyuyoruz. Öncelikle Bıçakçılar Derneğimiz ve mevzunun tüm taraflarıyla bir ortaya gelerek geçen sene İspanya’dan başlayan süreci, bu sene Fransa’daki fuarla sahiden tepeye çıkardık. Yeniden düzenlediğimiz şenlikle birlikte de kesimi daha üst seviye noktaya taşıdık. Bugün de bayram öncesi esnaflarımızı geziyoruz, selam veriyoruz. Bu manadaki fikir ve tekliflerini alıyoruz. Ben inanıyorum ki birkaç yıl içerisinde sayılar çok daha önemli hale gelecek. Esnafımızın tahminen bir ölçü uzaklaştığı bu dalın çok daha güzel noktalara taşınacağına yürekten inanıyorum. Herkese güzel bayramlar diliyorum” diye konuştu.

Bursa Milletvekili Mustafa Varank da hem bıçağa meraklı olduğunu hem de alışveriş yapmak için esnafı gezdiğini belirterek, “Bursa’nın potansiyeli yüksek dediğimiz bir özelliği de bıçakçılık. Bıçakçılık Bursa’da tarihî olarak güçlü bir kesim. Bugün de esnafımızı ziyaret ettik. Ben de bu vesileyle hem esnafımızın hem de tüm vatandaşlarımızın bayramını kutluyorum” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir