Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Bursa Ovası’ndaki katliama müsaade yok

Bursa Ovası’ndaki katliama müsaade yok

ateshaber ateshaber -
18 0

BURSA (İGFA) – Osmangazi Belediyesi, Türkiye’nin en verimli toprakları ortasında yer alan Bursa Ovası’nın kaçak yapılar ile yok olmaması ismine ağır mesai harcıyor.

Yapı Denetim Müdürlüğü takımları tarafından İsmetiye Mahallesi’nde birinci sınıf tarım yeri üzerine ruhsatsız olarak inşa edildiği belirlenen ve hakkında yıkım kararı alınan 11 bloktan oluşan fabrikanın yıkılması için Haziran ayının birinci haftasında bölgeye giden belediye grupları, fabrika sahibinin mahkemeden aldığı yürütmeyi durdurma kararı münasebetiyle yalnızca 1 bloğun yıkımını gerçekleştirebildi. Mahkeme kararı üzerine yıkımı durduran belediye grupları, geri dönmek zorunda kaldı

KARARLI GAYRETTE GERİ ADIM YOK

Tarım yerlerini kaçak yapılardan kurtarmak ismine ortaya koyduğu çabadan geri adım atmayan Osmangazi Belediyesi, mahkeme tarafından verilen yürütmeyi durdurma kararı mühletinin sona ermesinin çabucak akabinde bir sefer daha iş makineleri ile birlikte bölgenin yolunu tuttu. Toplam 5 bin 500 metrekare alan üzerine inşa edilen fabrika, üç gün süren yıkım ile yerle bir edildi. 5 dönümlük bir tarım yeri yok olmaktan kurtarılarak, ovaya geri kazandırıldı.

Belediye yetkilileri, vatandaşları ruhsatsız ve kaçak yapılaşmaya yönelmemeleri konusunda uyarırken, kaçağa asla müsaade vermeyeceklerini belirtti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir