Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Bursa kıymetleriyle Umman’da tanıtıldı

Bursa kıymetleriyle Umman’da tanıtıldı

ateshaber ateshaber -
28 0

BURSA (İGFA) – Bursa’nın turizm pastasından daha fazla hisse alabilmesi ismine öncelikle kentin sahip olduğu tarihi, kültürel ve doğal pahaların en âlâ formda tanıtılmasını hedefleyen Bursa Büyükşehir Belediyesi, milletlerarası etkinliklerde uzunluk göstermeye devam ediyor.

Turizm dalının tüm paydaşlarıyla işbirliği içinde 2018 yılından bugüne dünyanın 20 farklı ülkesinde düzenlenen milletlerarası turizm fuarlarına katılan Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği’nin tertipleri ile 16 farklı ülkede Bursa tanıtım programları düzenledi. Bursalı turizmcilerle yabancı turizmcileri bir ortaya getirerek, ikili görüşme imkanları sunan, birinci nitelikli gastronomi şenliği ile Bursa mutfağını da öne çıkaran Büyükşehir Belediyesi, gotobursa uygulaması ile kentin bedellerini dijital dünyada da en güzel biçimde tanıtıyor.

Bursa’nın memleketler arası alandaki tanıtım aktifliklerine son olarak Umman’ın başşehri Muskat da eklendi. Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği, Türkiye Cumhuriyeti Muskat Büyükelçiliği, TÜRSAB Güney Marmara Bölge Temsil Şurası, Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği, Bursa Sıhhat Turizmi Derneği, Salam Air ve turizm dalının paydaşlarının teşebbüsleriyle Maskat Crowne Plaza Hotel’de Bursa Tanıtım Günleri düzenlendi.
Bursa Büyükşehir Belediye Lideri ve Kültür Turizm Tanıtma Birliği Lideri Alinur Aktaş, Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği Meclis Üyesi Tekin Rama, Bursa Vali Yardımcısı Mustafa Gündoğan ve Türkiye Cumhuriyeti Muskat Büyükelçisi Muhammet Hekimoğlu’nun da katıldığı programda Bursalı turizm acenteleri, otel işletmecileri ve sıhhat turizmi profesyonellerinden oluşan 18 farklı şirket, faaliyet alanlarıyla ilgili ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

Bursa heyetinin davetiyle programa katılan Ummanlı 63 farklı turizm şirketinden 97 turizm profesyoneli de Bursa’nın sahip olduğu turizm kıymetlerini yakından tanıma fırsatı buldu. Bursa ve Umman ortasındaki turizm ağını güçlendirmek ve Bursa’yı destinasyon olarak kabul eden Ummanlı turizmcilerin Bursa’yı daha ayrıntılı tanıması için düzenlenen aktiflikte konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, tabiatı, denizi, gölleri ve yayları üzere doğal hoşluklarının yanında Bursa’nın sıhhat turizmi için de kıymetli bir potansiyele sahip olduğunu hatırlattı.

Klasik belediyecilik anlayışının artık çok gerilerde kaldığını söz eden Lider Aktaş, “Altyapı, yol, etraf paklığı bunlar zati belediyenin rutini. Biz artık Bursa’mızda tarımdan endüstriye katma kıymetleri üretimi nasıl sağlarız?, Bursa’nın turizm gelirlerini daha fazla nasıl artırırız?, Hangi destinasyonlardan turist çekeriz? üzere hususlara baş yoruyoruz. Bursa’mızı dünyanın her yerinde tanıtıyoruz. İstiyoruz ki Bursa’mız turizmden de daha fazla hisse alsız. Arap coğrafyası Bursa için zati kıymetli bir destinasyon. Umman’da da Bursa’mızı tanıttık. Bu aktifliğe sağladıkları katkı ve hoş konut sahipliği için Büyükelçimiz Muhammet Hekimoğlu’na ve etkinliğimize katılan hem Bursalı hem Ummanlı turizmcilere teşekkür ederim. Umarım bu etkinliğimiz iki ülkenin turizm kesimine de hayırlar getirir” dedi.
Türkiye Cumhuriyeti Muskat Büyükelçisi Muhammet Hekimoğlu da Bursa’nın hakikaten tam bir turizm cenneti olduğunu hatırlatarak, bilhassa Ummanlı turizcilerin Bursa’ya özel hassasiyet göstermesini beklediklerini kaydetti.
Konuşmalar sonrasında ise Bursa ve Umman turizm heyetleri ikili görüşmelerde bir ortaya gelerek Bursa’ya yönelik sunulabilecek hizmetlerle ilgili detaylı bilgi edindiler.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir