Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Üsküdar’da Habitat hazırlığı

Üsküdar’da Habitat hazırlığı

ateshaber ateshaber -
27 0

İSTANBUL(İGFA) – Kültür-sanattan spora, toplumsal yardımlardan alt yapıya, toplumsal donatılardan kentleşmeye kadar sayısız alanda örnek alınan hizmetleri halkla buluşturan Üsküdar Belediyesi dünyada ses getirecek yeni bir aktifliğe daha mesken sahipliği yapacak. Habitat Dünya Kentler Günü Doruğu bu yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın takviye ve himayelerinde birinci sefer bir ilçe belediyesi olarak Üsküdar’da yapılacak.

Habitat Dünya Kentler Günü BM Genel Kurulu’nda global kentleri ve onların muvaffakiyetlerini kutlamak için 2014 yılında kabul edildi ve her sene farklı bir temayla Ekim ayında gerçekleştiriliyor.

Habitat Dünya Kentler Günü Zirvesi’nin bu yıl Üsküdar’da gerçekleşeceği muştusunu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan toplumsal medya hesabından duyurdu. Emine Erdoğan, paylaşımında şu tabirlere yer verdi: “Her yıl 31 Ekim’de kutlanan Birleşmiş Milletler Dünya Kentler Günü etkinliklerinin bu sene Üsküdar Belediyemizin konut sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirilecek olmasından büyük memnunluk duydum. Ülkemiz ismine heyecan verici bu haber, gündem yoğunluğu sebebiyle görüntü ileti ile katıldığım, Kenya’da gerçekleştirilen BM-Habitat 2. Olağan Kurulu’nda tüm dünyaya ilan edildi. Bu manalı gün kentlere, sürdürülebilir kalkınma gayelerine ulaşmak için ortak tahliller bulma ve paylaşma imkânı sunuyor. Kent planlaması ile idaresinde yenilikçi ve etraf dostu yaklaşımların bu vesileyle yaygınlaşacağına inanıyorum. Türkiye’yi temsilen bu özel programa katılan Balıkesir Büyükşehir Belediye ve Türkiye Belediyeler Birliği Liderimiz @yucelyilmazyy ile Üsküdar Belediye Liderimiz @hilmiturkmen34’i ve emek veren herkesi tebrik ediyorum. @UNHABITAT @uskudarbld.”

HEPİMİZİ İÇİN BÜYÜK GURUR

Emine Erdoğan’ın yaptığı duyuru sonrası Üsküdar Belediye Lideri Hilmi Türkmen de toplumsal medya hesabından şu paylaşımda bulundu: “Saygıdeğer Emine Erdoğan Hanımefendi’nin dayanakları ve himayelerinde, tarihinde birinci kere, bir ilçe belediyesi olarak Habitat Dünya Kentler Günü Zirvesi’ne mesken sahipliği yapacak olmanın memnunluğunu yaşıyoruz. Ana temalarından biri de sıfır atık ve etraf konusu olacak olan tepeye, 140’dan fazla ülkeden, devlet liderleri ve bakanlar düzeyinde üst seviye iştirakçiler teşrif edecekler. Üsküdar Belediyesi olarak, böylesine global ölçekte ehemmiyette bir tepeye mesken sahipliği yapmak hepimiz için büyük bir gururdur. Bu süreçte takviyelerini bir an olsun esirgemeyen Sn. Emine Erdoğan Hanımefendi’ye hürmet ve teşekkürlerimi bildirmeyi bir borç bilirim. Üsküdar’a, İstanbul’a ve ülkemize iyi olsun.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir