Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Bursa İnegöl’den borç yapılandırma hatırlatması

Bursa İnegöl’den borç yapılandırma hatırlatması

ateshaber ateshaber -
26 0

BURSA (İGFA) – İnegöl Belediyesi’nden mevzuya ait yapılan açıklamada, “7440 Sayılı Kimi Alacakların Tekrar Yapılandırılması Kanunu kapsamında son müracaat tarihi daha evvel 31 Mayıs olarak açıklanan yapılandırma sürecinde Cumhurbaşkanı kararına nazaran; kanun kapsamında müracaat, bildirim ve beyan mühletleri 30 Haziran 2023 tarihine kadar, bu müracaat, bildirim ve beyana ait birinci taksit ödeme müddetleri ise 31 Temmuz 2023 tarihine uzatılmıştır” sözlerine yer verildi.

YAPILANDIRMADAN KİMLER FAYDALANIYOR

İnegöl Belediyesi, 7440 Sayılı Birtakım Alacakların Tekrar Yapılandırılması Kanunu kapsamında vatandaşların mağduriyet yaşamaması ismine süreçleri son güne bırakmayın davetinde bulundu. İnegöl Belediyesi’ne olan; emlak vergisi, etraf paklık vergisi, ilan reklam vergisi, cümbüş vergisi, kira borçları ve idari para cezalarını kapsayan yapılandırmadan faydalanmak isteyen vatandaşlar tahsilat servislerine müracaat yapabilecek. Yapılandırmadan İnegöl İlçesi hudutları içerisinde emlak vergisi (mesken, iş yeri, arsa, arazi), etraf paklık vergisi, ilan-reklam vergisi ve cümbüş vergisi borcu, kira borçları ve idari para cezası borcu olan tüm gerçek ve hukuksal şahıslar faydalanabilecek.

ONLİNE ÖDEME KOLAYLIĞI

Öte yandan, belediyeye ilişkin ödemelerle ilgili e-belediye ve e-devlet üzerinden de online olarak borç ödeme süreci yapılabileceği hatırlatıldı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir