Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Bursa İnegöl’de protokole birinci yardım eğitimi

Bursa İnegöl’de protokole birinci yardım eğitimi

ateshaber ateshaber -
21 0

BURSA (İGFA) – İnegöl Belediyesi ile İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma Takımı (İNDAK) iş birliğinde tüm ilçe protokolü, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, meclis üyelerimizi ve İNDAK gönüllülerine yönelik “Temel Birinci Yardım Eğitimi” gerçekleştirdi.

Bu alanda bir farkındalık oluşturmak ismine Sani Konukoğlu Konferans Salonunda yapılan eğitimde, İnegöl Devlet Hastanesi Müdür Yardımcısı Kamil Saçkesen tarafından; temel birinci yardım prensipleri, hayati tehlike durumlarında yanlışsız müdahale usulleri, yaralanmalar, kanamalar, kırıklar, yanıklar, bayılma ve kalp krizi üzere acil durumlarla başa çıkma hususları hakkında bilgiler verildi.

Programın açılışında konuşma yapan İnegöl Belediye Lideri Alper Taban, “Bugün ortamızda kıymetli kurum yöneticilerimiz, meclis üyelerimiz, siyasi parti temsilcilerimiz ve İNDAK yöneticilerimiz ile gönüllülerimiz var. Biz bugün İnegöl’de protokolümüzle birlikte bir farkındalık çalışması yapmak istedik. Malumunuz çok yakın vakitte Kahramanmaraş merkezli bir zelzele yaşadık. Burada kendi ismimize da kurumlar ismine da çok önemli çıkarımlar elde ettik” dedi.

İNDAK MUVAFFAKİYET ÖYKÜSÜ YAZDI

İNDAK’ın başarılarından da kelam eden Lider Taban, “İNDAK burada başka bir muvaffakiyet kıssası yazdı. Ben haklarını teslim etmek istiyorum. Bu sarsıntıda biz gördük ki binalarımızın sağlam olması kadar bu bahiste yetişmiş insan gücüne de muhtaçlığımız var. Bilhassa arama kurtarma faaliyetlerinde insan gücünüz kadar varsınız. Bizim de sarsıntı bölgesinde bulunduğumuz alanda İNDAK takımımız çadırlarını kurarak çabucak faaliyetlerine başladılar. O kadar da profesyonel hareket ettiler ki yapılması gereken bütün ayrıntıları orada uyguladılar” dedi.

Konuşma sonrası yaklaşık 2 saat süren Temel Birinci Yardım Eğitimi gerçekleştirildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir