Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Bu renk kimsede yok: Özel Togg’lar hediye edildi!

Bu renk kimsede yok: Özel Togg’lar hediye edildi!

ateshaber ateshaber -
47 0

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu tarafından üretilen yerli ve milli otomobilimiz Togg, dünya basınında yer almaya devam ediyor. Bu kapsamda Türkiye ile yakın ilişkilere sahip devletlere Togg akıllı cihazları hediye ediliyor. Türkmenistan Halk Maslahatı Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov ve Türkmenistan Devlet Başkanı Serdar Berdimuhamadov’a Togg akıllı cihaz hediye edildi. Ancak bu Togg’lar tamamen özel ve sadece 2 adet var. İşte beyaz renkteki özel Togg’lar ile ilgili detaylar…

Beyaz renkteki Togg’lar özel detaylara sahip!

Türkmenistan halkı tarafından oldukça beğeni toplayan Togg’lar devlet töreni ile hediye edildi. Teslim töreni ardından Türkmenistan’a özgü kıyafetler giyen kadınlar otomobilin nazar çekmemesi için etrafında özel tütsüler ile dolaştı. Beyaz renkli olan 2 otomobilde de bariz tasarım farkları göze çarptı.

Normal şartlarda Togg’un renk kataloğunda Pamukkale isimli beyaz renk mevcut. Ancak Türkmenistan’a hediye edilen Togg’larda özel dokunuşlar mevcut. Pamukkale rengini ön plana çıkartan bu iki Togg şu an için özel üretim olarak sadece 2 tane var. Otomobilin birçok yerinde beyaz detaylar göze çarpıyor.

Özel üretim olarak adlandırılan bu otomobillerde normalde siyah olan panjurlar tamamen beyaz renge boyanmış durumda. Otomobilin sağ ve sol çamurluklarında bulunan dodikler orijinal tasarımda siyah renkli. Ancak özel Togg’larda bu parçalar beyaz renge boyanmış durumda. Bunlarla birlikte aracın sağ ve sol çıtaları, tamponlardaki ızgaraları ve bazı detay parçalarının hepsi mat metalik beyaz renge boyanmış durumda.

Tüm bu parçalar ile birlikte jant tasarımlarına da el atan Togg tasarım ekibi normalde siyah alaşım olan jant detaylarını da mat metalik beyaz renge boyamış durumda. Otomobile genel görünümde bakıldığında Pamukkale adlı beyaz rengin kendini iyice ortaya çıkardığı görülüyor. Sosyal medya da oldukça beğeni toplayan bu yeni tasarımın Pamukkale rengi ile birlikte satın alınabilecek özel bir paket olup olmayacağı merak ediliyor.

Togg T10X özellikleri

Özellikler Değerler
Motor 150 KW/ 300 KW
Beygir gücü 200 HP/400 HP
0-100 hızlanma <7.6 sn/ <4.8 sn
Menzil 300 km/ 500 km
Otonom sürüş 3. seviye
Aks açıklığı 2890 mm
Euro NCAP 5 yıldız hedefleniyor
Motor seçenekleri Arkadan çekişli/ Dört çeker
Batarya seçenekleri 2 Paket
Şarj Rapid şarj teknolojisi
2023’te
25 dakikada yüzde 20’den 80 dolum
2025‘te 8 dakikada yüzde 80 dolum

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir