Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. BTSO 134. yaşını kutladı

BTSO 134. yaşını kutladı

ateshaber ateshaber -
32 0

BURSA (İGFA) – Osman Fevzi Efendi ve arkadaşları öncülüğünde 6 Haziran 1889 tarihinde faaliyetlerine başlayan BTSO, bugün 53 bini aşkın üyesiyle ülkenin en büyük ticaret ve sanayi odaları ortasında yer alıyor.

Türkiye iktisadına istikamet veren kentlerden biri olan Bursa’da iş dünyasının çatı kuruluşu BTSO’nun 134. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle merasim düzenlendi. BTSO Meclis Lideri Ali Uğur, BTSO İdare Heyeti Lider Yardımcısı İsmail Kuş, BTSO İdare Heyeti, Meclis Divan, Meclis ile Komite Üyelerinin katıldığı programda birinci olarak Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Akabinde Odanın kurucusu Osman Fevzi Efendi’nin Buyruk Sultan Mezarlığı’ndaki kabri başında dua okundu.

“BTSO BURSA’NIN İKTİSAT HAYATINA GÜÇ KATIYOR”

BTSO Meclis Lideri Ali Uğur yaptığı konuşmada, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın kurulduğu günden bu yana üyeleri, kenti ve ülkesi için çalıştığını söyledi.

Tüm sıkıntı periyotlara karşın BTSO’nun kent iktisadının ve toplumsal hayatının gelişimine kıymetli katkılar sağlamayı sürdürdüğünü söz eden Ali Uğur, “Odamız kurulduğu günden bu yana savaşlardan global ekonomik krizlere, afetlerden salgınlara kadar birçok tarihi olaya şahitlik etti. Bizler Türkiye’nin çok daha güçlü bir geleceğe yürüdüğü bu periyotta, bu yürüyüşe katkılarımızı artırmak ismine kentin ortak aklıyla birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Yaşadığımız süreçte ağır bir çalışma trafiği yürüten İdare Konseyi Liderimiz İbrahim Burkay’a, idare heyetimize, meclis ve komite üyelerimize bir sefer daha teşekkür ediyorum. Kurucumuz Osman Fevzi Efendi ve arkadaşlarının açtığı bu yolda kararlı adımlarla yürüyen, odamızın bugünlere ulaşmasında emeği geçen tüm büyüklerimizi hürmet, rahmet ve minnetle anıyorum.” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir