Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Bosch, UMAKİT’in Teknoloji Atölyesi’ni yeniledi

Bosch, UMAKİT’in Teknoloji Atölyesi’ni yeniledi

ateshaber ateshaber -
25 0

BURSA (İGFA) – Dünyanın önde gelen teknoloji ve servis tedarikçilerinden Bosch, yeni kuşak insan kaynağının, endüstrinin dönüşümüne katkı sağlayacak halde yetiştirilmesine büyük kıymet veriyor.

Bosch toplumsal yarara yönelik çalışmaları kapsamında, bu husustaki yatırımlarını Türkiye’de de öne çıkarıyor. Bursa Uludağ Üniversitesi ile uzun yıllardır çeşitli projelerde iş birliği yapan Bosch, son olarak üniversite öğrencilerinin oluşturduğu Uludağ Üniversitesi Makina Topluluğu’nun (UMAKİT) atölyesinin çağdaş aygıtlar ve gelişmiş altyapı ile donatılmasına katkıda bulundu. Bu sayede genç mühendis adayları nitelikli projeler üretmeye devam edebilecek.

Daha evvel, öğrencilerin TÜBİTAK Efficiency Challenge, Shell Eco Marathon ve TEKNOFEST üzere yarışlara katılması için sponsor olan Bosch’un Bursa’daki Güç Aktarma Tahlilleri Fabrikası, 50. üretim yılını geride bırakmasının onuruna UMAKİT’in projelerini geliştirdiği atölyeyi yenileyerek, öğrencilerin çalışmalarını sürdürecekleri çağdaş ve şartları uygunlaştırılmış bir alanı üniversiteye kazandırdı.

Atölyenin açılışı, Uludağ Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zekeriya Arı, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Akın Burak Etemoğlu, Makine Mühendisliği Kısım Lideri Prof. Dr. Fatih Karpat, ULUTEK TEKNOPARK Müdürü Prof.Dr. İrfan Karagöz, Bosch Güç Aktarma Tahlilleri Fabrikası Teknik Müdürü Mustafa Bulut ve Fabrika Ticari Müdürü Gitta Unger’in yanı sıra akademisyen, idari işçi ve öğrencilerin katıldığı bir merasimle gerçekleştirildi.

Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Akın Burak Etemoğlu ise Bosch’un katkı ve takviyeleri sayesinde yenilenen atölyenin tüm üniversiteye örnek olacağını lisana getirdi.

Bosch Güç Aktarma Tahlilleri Fabrikası Teknik Müdürü Mustafa Bulut, “Endüstri 4.0 dönüşümünün tüm endüstriyi değiştirmekte olduğu bugünlerde, işletmelerimiz ve üniversitelerimizle bu dönüşüme ahenk sağlamaları için stratejik hazırlıklarının modülü olmak istiyoruz. Sanayi 4.0 konusunda öncü şirketlerden biri olarak; işletmeleri dönüştürürken, yeni teknolojilerin gerektirdiği insan gücünü yetiştirme ve mevcut iş gücünü yeni bilgi ve maharetlerle donatma konusunda takviye olmayı amaçlıyoruz. Bursa Uludağ Üniversitesi ile uzun yıllardır ortak projeler üretiyor, genç mühendis adaylarını başarılı bir mesleğe birlikte hazırlıyoruz. Burada kurduğumuz atölyede öğrencilerimizle birlikte çalışmayı arzuluyoruz. İş birliğimizin artarak devam edeceğine inanıyoruz” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir