Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Bitcoin’de yeni zirve: Son yılın rekorunu kırdı!

Bitcoin’de yeni zirve: Son yılın rekorunu kırdı!

ateshaber ateshaber -
21 0

Kripto para dünyasındaki artış devam ediyor. Hafta boyunca yatırımcılarını sevindiren kripto paralarda son zamanların rekoru görüldü. Bitcoin fiyatı 31 bin doları aşarak geçtiğimiz yıldan bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Ayrıca değeri geçen haftaya göre yüzde 20’den fazla arttı.

Bitcoin fiyatı 31 bin doları geçti

Geçtiğimiz günlerde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto borsaları Binance ve Coinbase’e davalar açmıştı. Bu durumun kripto para dünyasına olan güveni sarsacağı düşünülüyordu. Ancak Bitcoin’in fiyatındaki son yükseliş, yatırımcıların yüzünü güldürdü. Bitcoin’in değeri 31 bin 140 dolar civarında seyrediyor.

Bitcoin’deki bu artış, diğer büyük kripto para birimlerine de olumlu yansıdı. Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para olan Ethereum yüzde 2’lik artışla 1914 dolar seviyesine ulaştı. Bu, Haziran ayının başından bu yana ilk kez 1900 dolar eşiğini geçtiği anlamına geliyor. 

Litecoin, Polkadot ve ve Avalanche gibi popüler altcoin’lerdeki fiyat artışı da yüzde 5 civarında seyretti. Bitcoin’in 31 bin dolar üzerine çıkması ise 2022’den bu yana yaşanan kripto kışının nihayet bittiğini gösteriyor.

Kripto para dünyasındaki bu yükselişin birden fazla sebebi bulunuyor. Örneğin, dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock’un bir spot borsa yatırım fonu (ETF) başlatması kripto paralara yeşil ışık yaktığını gösterdi.

Son haftalarda kripto paralara yönelik pozitif bir yönelim olsa da, Bitcoin’in zorlu bir sınav vereceği düşünülüyor. SEC ile kripto para borsaları arasında devam eden soruşturmalar, bu alandaki güveni zedeleyebilir.

Peki sizler, bu durumla ilgili olarak neler düşünüyorsunuz? Sizce Bitcoin fiyatı ve kripto para dünyasının seyri nasıl olacak? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Not: Yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir