Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Bitcoin aylar sonra zirvede! İşte kripto paralarda son durum

Bitcoin aylar sonra zirvede! İşte kripto paralarda son durum

ateshaber ateshaber -
23 0

Kripto paralardaki dalgalanma aylar sonra yerini yükselişe bıraktı. Nisan ayından bu yana 30 bin dolar seviyesini görmeyen Bitcoin fiyatı an itibarıyla 30 bin 227 dolar civarında seyrediyor. Ethereum, Solana ve Dogecoin gibi diğer popüler kripto paralarda da yükseliş yaşandığını göz ardı etmemek gerekiyor.

Kripto para fiyatlarında beklenti nasıl?

Bitcoin, Haziran ayının sonunda yatırımcıları sevindiren bir hareketle 30 bin doların üstüne çıktı. Birkaç haftadır yaşanan kayıpları geride bırakan popüler kripto para birimi, son ayların en düşük seviyesini 24 bin 800 dolarla 15 Haziran’da görmüştü.

Bitcoin’e benzer şekilde diğer kripto para birimlerinde de yükselişler yaşandı. Ethereum, son ayların en yüksek seviyesine ulaşarak 1883 dolar bandını gördü. Solana 17 dolar, Dogecoin 0,06 dolar ve Polkadot ise 4,85 dolar ile küçük yatırımcıları mutlu etmeyi başardı.

Ekonomistlere göre kripto paralardaki bu artış birden fazla sebepten kaynaklanıyor. ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın Meclis Finansal Hizmetler Komitesi’nde verdiği olumlu ifade kripto yatırımcılarının ana odağında yer aldı.

Analistlere göre Bitcoin için 30 bin dolar seviyesi bir direnç noktasıydı. Bu noktanın aşılmasıyla birlikte kısa vadede yeni artışlar görmek mümkün olabilir. Bu yüzden fiyat hareketindeki yükselişin devam etmesini bekleyebilirsiniz.

Peki sizler, bu durumla ilgili olarak neler düşünüyorsunuz? Sizce Bitcoin fiyatı ve kripto para dünyasının seyri nasıl olacak? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir