Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Bir iPhone bu filmi nasıl çekiyor?

Bir iPhone bu filmi nasıl çekiyor?

ateshaber ateshaber -
16 0

Geçtiğimiz Eylül ayında Apple, iPhone 14 serisini duyurarak dikkatleri üzerine çekti. Kullanıcıların beğenisini kazanan bu telefonlar, özellikle kamera kalitesiyle ön plana çıktı. Öyle ki, iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max modelleri için “profesyonel kameraları gereksiz kılıyor” şeklinde ifadeler dahi kullanıldı. Apple, bu iddiayı kanıtlamak amacıyla Türkiye’nin ünlü Kapalıçarşı mekanında özel bir çekim gerçekleştirdi. SDN Kurucusu Hakkı Alkan, Apple Bağdat Caddesi’nde bu filmin nasıl çekildiğini anlatan bir özel etkinliğe katıldı.

Bir iPhone bu filmi nasıl çekiyor?

Apple, iPhone 14 Pro’nun etkileyici kamera yeteneklerini Kapalıçarşı’da sergiledi. “Büyük Kaçış” adını taşıyan bu çekim, iPhone 14 Pro’nun kamera özellikleriyle neler yapılabileceğini göstererek Türkiye’nin genç neslini güçlendirmeyi ve ilham vermeyi hedefliyor. Film, Kapalıçarşı’nın dar sokaklarında hareket halindeki insanları yakalamak için Hareket modunun gelişmiş sabitleme yeteneklerinden yararlanıyor.

Bu özgün etkinlikle birlikte Apple, iPhone 14 Pro’nun kamerasının sıradan anlardan bile muhteşem görüntüler yakalayabildiğini ve profesyonel kameralara olan ihtiyacı ortadan kaldırdığını vurgulamış oldu. Yenilikçi teknolojileri ve yüksek performansıyla iPhone 14 Pro, kullanıcılarına mükemmel fotoğraf ve video deneyimleri sunmayı hedefliyor.

Ayrıca, daha sürükleyici bir hikaye için odağı sorunsuz bir şekilde değiştirmek için Sinematik mod; en küçük detayları bile vurgulayan makro çekim özelliği; aksiyon sekanslarında dram yaratmak için ağır çekim; ve çeşitli aydınlatma koşullarında dinamik video için inanılmaz loş ışık performansından yararlanıyor.

Apple’ın reklam filmi:

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir