Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Bir devrin sonu: Google Domains kapanıyor!

Bir devrin sonu: Google Domains kapanıyor!

ateshaber ateshaber -
21 0

Google’ın alan adı hizmeti olan Google Domains, kullanıcıların alan adları satın almalarına yardımcı olmak için 2014 yılında herkese açık olacak şekilde kullanıma sunuldu. alan kaydı, DNS barındırma, alan yönlendirme ve e-posta yönlendirme hizmetleri barındıran hizmete ilişkin önemli bir gelişme yaşandı.

Google Domains, kapatılarak Squarespace’e taşınacak

Squarespace ve Google, bugün önemli bir anlaşmaya imza attı. Yapılan anlaşmaya göre Squarespace, Google Domains varlıklarını satın alacak. Satın alımların ardından hizmet tamamen kapatılacak. Satın alma işlemi, yaklaşık 10 milyon alan adını içeriyor. Squarespace’in Kurucusu ve CEO’su Anthony Casalena, konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi;

Google Domains işletmesinin müşterilerine hizmet vermek üzere seçilmekten son derece gurur duyuyoruz. Etki alanları, web altyapısının kritik bir parçasıdır ve her işletmenin çevrimiçi varlığının temel bir parçasıdır. Etki alanı ürünlerimizi kullanarak milyonlarca kişiye hizmet verdiğimiz ve sorunsuz bir geçiş sağlamaya kendimizi adadığımız için bu yeni müşterilere hizmet vermeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Öte yandan sözleşmenin şartları da belli oldu. Buna göre Squarespace, bundan sonraki 12 ay boyunca mevcut tüm Google Domains müşterilerinin yenileme fiyatlarını kabul edecek. Ayrıca Google müşterilerini Squarespace ile bir web sitesi oluşturmaya ve diğerlerini kullanmaya teşvik etmek için ek teşvikler sağlayacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir