Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Bakanlıklarda evre teslim

Bakanlıklarda evre teslim

ateshaber ateshaber -
25 0

ANKARA (İGFA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından merakla beklenen kabine üyelerinin açıklanmasının akabinde, bakanlıklarda zaman teslim merasimleri başladı.

VARANK MİSYONU DEVRETTİ

Yeni Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, vazifesi merasimle Mustafa Varank’tan devraldı.

Görevler ve sorumlulukların dünyada süreksiz olduğunu belirten yeni devirde Bursa Milletvekili olan Mustafa Varank, 5 yıllık vazifenin sonuna geldiğini ve bunun bir ekip çalışması olduğnu belirterek, tüm çalışma arkadaşlarına teşekür etti.

Varank’tan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nı devralan yeni Bakan Mehmet Fatih Kacır, çıtanın çok yüksek olduğu şuurunda olduklarını belirtti. Bu devir çok büyük gururları daima birlikte müşahade ettiklerini belirten Kacır, “Türkiye’nin Arabası sizlerin periyodunda gerçekleşti, uzaya İMECE’yi bu devirde gönderdik. Çıta çok yüksek, bunun bilincindeyiz” diye konuştu.

ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ ÖZHASEKİ’YE EMANET

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’dan zaman teslim merasimi gerçekleştirildi. Mehmet Özhaseki, vazifesi Murat Kurum’dan devraldı.

Murat Kurum, En büyük teşekkürüm milletimize. Zahmetli süreçte kendi acılarını unuttular, bizlere dayanak oldular. 81 vilayetimizin inşası için el ele çalıştık. Artık Türkiye Yüzyılımızın birinci kabinesinde vazifesi devraldığım Sayın Bakanımıza bırakıyoruz” dedi.

Bakan Özhaseki, “Törenin iyi olmasını, hoş sonuçlar doğurmasını niyaz ediyorum. 5 yıl evvel kıymetli kardeşime bu misyonu devretmiştim. Geçen süreç içinde de pahalı Bakanımı daima çalışırken gördüm, bayrağı doruğa taşırken gördüm, bundan ötürü da memnunluk duyuyorum” dedi.

İÇİŞLERİ’NDE EVRE TESLİM

İstanbul Valiliği görevindeyken yeni Kabine’de İçişleri Bakanı olarak vazife yapacak olan Ali Yerlikaya da, vazifesi Süleyman Soylu’dan devraldı.

Törende konuşan Yerlikaya, bu vazifesi Bakan Soylu’dan devralmasının kendisi için büyük bir onur olduğunu belirterek, “Kutsal vatan toprağımızın her bir karışı kıyı kıyı şeritlerimizin tamamı bize emanettir. Temel referanslarımız hukuktur. Bundan asla taviz vermeyeceğiz. Terör, sistemsiz göç ve hatalarla uğraşımız devam edecektir” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir