Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Bakan Özhaseki, afet bölgesi için yeni formülleri Kabine’de anlatacak

Bakan Özhaseki, afet bölgesi için yeni formülleri Kabine’de anlatacak

ateshaber ateshaber -
25 0

ANKARA (İGFA) – Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, misyona gelir gelmez birinci saha ziyaretlerini zelzele bölgesine gerçekleştirmişti.

Depremden etkilenen 11 vilayette afet konutlarımız süratle yükseldiğini belirten Bakan Özhaseki, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Deprem Bölgesi için üzerinde çalıştığımız yeni formüller var, Kabine Toplantımızda Sayın Cumhurbaşkanımıza arz edeceğim. O formüller devreye girdiğinde, depremzede kardeşlerimizin konutlarını çok daha kısa müddette bitireceğiz. Hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeden, inançlı ve sağlam konutlarına kavuşturacağız” sözlerini kullandı.

Hatırlanacağı üzere, Bakan Özhaseki, birinci ziyaretini yaptığı Adıyaman’daki uyum toplantısı sonrası açıklamasında, “Bu 100 yılın afeti değil. Bin yılın afetidir. Bu topraklarda yaşamaya başladığımız bin yıl boyunca medeniyet kurduğumuz bin yıl boyunca karşılaşabildiğimiz en büyük felaketle karşı karşıya kaldık. Zira 11 vilayetimizi ilgilendiriyor. 14 milyon insanımızı etkiliyor. 850 bin bağısız kısım hasar görmüş, yıkılmış yahut yıkılmak üzere. Bütün bunların telafi edilmesi icap ediyor. Bunların hepsinin ötesinde en değerlisi 50 bin canımızı toprağa verdik. Ölenlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz, kalanlara sağlıklı güzel uzun ömürler diliyoruz.” demişti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir