Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Bakan Koca’dan ‘Evde Sıhhat Yönetmeliği’ açıklaması

Bakan Koca’dan ‘Evde Sıhhat Yönetmeliği’ açıklaması

ateshaber ateshaber -
34 0

ANKARA (İGFA) – 81 vilayette 86 uyum merkezi, 865 hizmet ünitesi, bin 252 hastane takımı ve toplamda 6 bine yakın işçiyle sürdürülen Konutta Sıhhat Hizmetleri İçin Yeni Yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı.

Bakan Fahrettin Koca’nın duyurduğu yeni yönetmelikle; meskende sıhhat hizmeti sunum kapsamı genişletilerek, standartlarının belirlendiği, işçi, araç ve donanımında muhtaçlığa uygun kapasite artışı planlandığı kaydedildi.

Süreli ve süresiz meskende sıhhat hizmet standartlarının da belirlendiği yönetmelikle toplumsal medya hesabından paylaşımda bulunan Bakan Koca, “Hangi hasta kümesinin meskende sıhhat hizmeti alacağı tanımlandı. 80 yaş üstü büyüklerimize, istemeleri halinde, konutta sıhhat hizmetinden direkt yararlanabilme imkânı sağlandı. Sağlıklı Yaş Alma Genelgesi ile ilişkili olarak hizmet sunumunda meskende sıhhat gruplarına de rol verildi. Uzaktan sıhhat hizmetinin konutta sıhhat hizmetlerinde kullanımı tanımlandı. Süreçlerin ESYS (Evde Sıhhat İdare Sistemi) yazılım sistemi üzerinden yürütülmesi planlandı. Bu yazılım ile öteki paydaşlarla gerekli irtibat ağının kurulması hedefleniyor, yazılım güncellemeleri devam ediyor. Bilindiği üzere Meskende Sıhhat Hizmetlerimizden hala 641 bin 751 kayıtlı hasta hizmet alıyor, bir ayda ortalama 315 bin hasta ziyareti gerçekleşiyor. Konutta Sıhhat Hizmetleri Yeni Yönetmeliği Güzel Olsun” tabirlerini kullandı.

Söz konusu yönetmeliğin detaylı ayrıntılarına ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir