Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Bakan Göktaş açıkladı… 2,7 milyar TL bugün hesaplarda

Bakan Göktaş açıkladı… 2,7 milyar TL bugün hesaplarda

ateshaber ateshaber -
27 0

ANKARA (İGFA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrasında verdiği engelli ve yaşlı aylıklarının ödemesinin öne çekilmesi muştusunun akabinde ayrıntıları paylaşan Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yaklaşık 1,4 milyon vatandaşa ödeme yapacaklarını söyledi.

Bu kapsamda yaklaşık 1,5 milyar TL fiyatında yaşlı aylığı ödemesi yapacaklarını kaydeden Bakan Göktaş, yaklaşık 1,2 milyar TL engelli aylıklarını da hak sahiplerinin hesaplarına yatıracaklarını belirtti.

Engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik tematik toplumsal yardım programları uyguladıklarını belirten Bakan Göktaş, “Eğitimden sıhhate, iktisattan toplumsal hayata iştiraklerinde her vakit yanında olduğumuz yaşlı ve engelli vatandaşlarımızı, tertipli yaptığımız ödemelerimizle de destekliyoruz. Bu doğrultuda Kurban Bayramı münasebetiyle Temmuz ayına ait yaşlı aylığı ve engelli aylıklarının ödemesini öne çekerek bugün prestijiyle hesaplara yatıyoruz. Böylelikle toplamda 2,7 milyar TL ödeme yapmış olacağız” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir