Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. ‘Atma Bağışla Projesi’ ile e-atıklar eğitime katkı sağlıyor

‘Atma Bağışla Projesi’ ile e-atıklar eğitime katkı sağlıyor

ateshaber ateshaber -
29 0

İSTANBUL (İGFA) –3 milyondan fazla çocuğa nitelikli eğitim dayanağı sağlayan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV), Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) iş birliğiyle 2017’de hayata geçirdiği ‘Atma Bağışla Projesi’ ile bugüne kadar 5000’den fazla çocuğa nitelikli eğitim takviyesi sağlandı. Projeyle birlikte e-atıklar toplanarak tabiatın korunmasına katkı sağlanırken, çocukların eğitimine de takviye olunuyor.

ATIKLAR GERİ DÖNÜŞÜM TESİSİNE FİYATSIZ OLARAK GÖNDERİLİYOR

Çocukların eğitimine katkı sağlamanın yanı sıra tabiatın korunması için de kıymetli bir etraf faaliyeti olma niteliği taşıyan ‘Atma Bağışla Projesi’ne dayanak vermek ise hayli kolay. Bağışlanan e-atıklar, 902 513 042 koduyla PTT aracılığıyla mutabakatlı geri dönüşüm tesisine fiyatsız olarak gönderiliyor ve elde edilen gelir, imkânı kısıtlı çocukların TEGV’de nitelikli eğitim dayanağı almasını sağlıyor.

Proje kapsamında 2023 yılının birinci 4 ayında 26.158 kg atık toplandı ve bu bağışlarla 151 çocuğa nitelikli eğitim takviyesi sunulması sağlandı. 80’den fazla kurum ‘Atma Bağışla Projesi’ne dayanak verdi. Projenin başladığı 2017 yılından bugüne kadar ise 456.045 kg e-atık toplandı ve buradan elde edilen gelirle 5000’den fazla çocuğa nitelikli eğitim takviyesi sağlandı.

2017’den 2023’e kadar toplamda 500’den fazla kurum ‘Atma Bağışla Projesi’ne elektronik atıklarını bağışlayarak projeye dayanak oldu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir